25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
07 Temmuz 2011 Perşembe 14:20

Demre'ye ziyaret

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Genel Sekreteri Tuncay Engin ve Yatırım Destek Ofisi Antalya Kordinatörü Alaattin Özyürek, Demre'yi ziyaret etti.
 Demreye ziyaret

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Genel Sekreteri Tuncay Engin ve Yatırım Destek Ofisi Antalya Kordinatörü Alaattin Özyürek, Demre'yi ziyaret etti.

BAKA yetkilileri önce Kaymakam Murat Sefa Demiryürek'le biraraya geldi. Bu görüşmeye Beymelek Belde Belediye Başkanı Osman Güngör de katıldı.

Tuncay Engin ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, BAKA olarak Antalya, Burdur ve Isparta'nın ekonomik potansiyellerini ortaya çıkartmaya bu bağlamda bu üç ilin ekonomik enerjilerini birleştirerek, bölgesel bir güç oluşturmaya çalıştıklarını anlattı. Engin, "BAKA olarak yapılanma aşamasını geçtik. Bölgemizde neler yapabiliriz, çözülmesi gerek sorunlar neler? Ekonomik ve turizm alanında bölgede neler yapılabilir bunu tespit etmeye çalışıyoruz.

Üretilen projelerin finansmanı için yerli ve yabancı yatırımcı bulmak, projelerin yaşama geçirilmesi için Ankara'da takibi dahil birçok alanda bölgesel ortak çalışma yöntemleri bulmaya çalışıyoruz. Bölgeyi en iyi bilen kaymakam, belediye başkanı, bölgenin potansiyeli nedeniyle Ziraat Odası Başkanı olmak üzere yerel yöneticilerden sorunları dinliyoruz. Buradan yola çıkarak bir gündem oluşturmaya çalışıyoruz. Burada dinlediğimiz sorunlar, bizim yol haritamızı oluşturuyor. 2012 yılında BAKA olarak tarımsal sanayiye ve turizme yönelik yatırım projelerine öncelik vereceğiz. Demre'de bu iki sektöründe alt yapısı var" dedi.

Kaymakam Murat Sefa Demiryürek de, Demre'nin çift yönlü olarak turizmin ve tarımın birlikte yürütüldüğü ekonomik potansiyeli olan bir ilçe olduğunu belirtti. Demiryürek, bu sektörlerin gelişmesi ve büyümesi için BAKA'nın önemli katkıları olacağına inandığını kaydetti.

Tuncay Engin ve Alaattin Özyürek daha sonra Demre Belediye Başkanı Süleyman Topçu ve Demre Ziraat Odası Başkanı Musa Sarıca'yı da ziyaret ettiler.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR