05 Nisan 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
02 Kasım 2010 Salı 11:57

100 dağcı Isparta'da Kamp Kurdu

Türkiye Dağcılık Federasyonu'nun dağcılık eğitimi kapsamında 100 dağcı Isparta'ya gelerek, 7 günlük eğitim için Çandır'da kamp kurdu.
100 dağcı Ispartada Kamp Kurdu

Isparta Gençlik ve Spor Müdür Vekili Fatma Uçarlar, Kamp Müdürü Korkut Güven, Dağcılık İl Temsilcisi Durmuş Uçgun ile dağcılar, kamp öncesi Atatürk Anıtı'na çelenk sunup, saygı duruşunda bulundu.

Isparta Gençlik ve Spor Müdür Vekili Uçarlar, çelenk sunma töreninde gazetecilere yaptığı açıklamada, Dağcılık Federasyonu'nun belli dönemlerde çeşitli alanlarda eğitim kampları düzenlendiğini ve bu çalışmalar kapsamında da Isparta'nın Sütçüler ilçesindeki Yazılı Kanyon'da arama kurtarma çalışmalarının yapılacağını kaydetti. Dağcıların her yıl bu aktiviteleri gerçekleştirdiğine işaret eden Uçarlar, Türkiye Dağcılık Federasyonu'nun programı kapsamında 100 dağcının arama kurtarma çalışması kapsamında kamp yapacağını bildirdi.

Kamp Müdürü Korkut Güven de dağcılara sekiz aşamada dağcılık eğitimi verildiğini ve dördüncü aşamada yer alan yaz arama kurtarma çalışmasını Isparta'da yapma kararı alındığını söyledi. Dağcıların 7 Kasıma kadar Çandır'da kamp yapacaklarını, Sütçüler ilçesi Yazılı Kanyon'da da teorik ve tatbikatlı arama kurtarma çalışmalarını gerçekleştireceklerini ifade eden Güven, “Dağda zor durumda kalan insanların nasıl kurtarılması gerektiği ve sağlık kuruluşlarına intikali konusunda dağcılarımıza bilgi verilecek” diye konuştu.

Isparta'nın dağcılık eğitimleri açısından uygun olduğunu söyleyen Güven, yılda iki defa eğitimleri Isparta'da yaptıklarını bildirdi.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR