27 Ocak 2022 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
08 Aralık 2010 Çarşamba 14:52

12 Milyonluk Proje

Şartlı Proje Başvuru duyurusunda 6 proje konusunun desteklendiğini hatırlatan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı ...
12 Milyonluk Proje

Şartlı Proje Başvuru duyurusunda 6 proje konusunun desteklendiğini hatırlatan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Isparta İl Koordinatörü Ramazan Çelebi, Isparta'da yaklaşık 12 milyon TL'lik proje başvurusunda bulunulduğunu açıkladı.

Söz konusu projelerin ise çoğunluğunun 'Süt üreten tarımsal işletmelerin desteklenmesi' başlığında toplandığını belirten Çelebi, “Avrupa Birliği tarafından Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı Kırsal Kalkınma Bileşeni (IPARD) kapsamında 1 Eylül 2010 tarihinde başlayan şartlı proje kabulü süreci 30 Kasım 2010 tarihinde sona ermiştir. Ülkemizde 20 ilde 11 tedbir desteklenmekte olup bu illerden bazılarında tüm tedbirler bazılarında ise sınırlı sayıda tedbir desteklenmektedir” dedi.

Çelebi, Isparta'da desteklenen 6 tedbiri süt üreten tarımsal işletmelere yatırım, üretici gruplarının kurulmasının, süt ve süt ürünleri, meyve ve sebzelerin işlenmesi ve pazarlanmasının desteklenmesi ile kültür balıkçılığının geliştirilmesi başlıklarından oluştuğunu kaydetti. Çelebi, proje başvurusunun önümüzdeki yıllarda da devam edecek olan IPARD destekleri için önemine dikkat çekerek, “Vatandaşlar her zaman kurumdan süreçle ilgili bilgileri alabilir” dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR