22 Eylül 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
22 Ekim 2012 Pazartesi 16:18

15 Milletvekili Kayıp

TBMM'de yemin dışında kürsüye çıkmayan 15 vekil var. Bunlardan 12'si AK Parti, 1'i CHP, 1'i BDP, 1'i de bağımsız... Allahtan bizimkiler yırttı.
15 Milletvekili Kayıp

TBMM izleme grubunun hazırladığı rapora göre TBMM'de yemin töreni dışında kürsüye çıkıp söz almayan 15 milletvekili bulunuyor. Listede Deniz Baykal, Nimet Baş, Mehmet Ali Şahin ve Şerafettin Elçi gibi isimler de var.

AK PARTİ 12 CHP 1 BDP 1 BAĞIMSIZ 1
Hazırlanan rapor 12 Haziran 2011'den 1 Ekim 2012 tarihine kadar geçen süreyi kapsıyor. Raporda kürsüye çıkmayan vekillerin partilere göre dağılımına baktığımızda AK Parti 12 vekille birinci. BDP ve CHP birer vekille listeye girerken bir de bağımsız vekil listede yer aldı.
Listedeki AK Parti milletvekili Nimet Baş Darbeleri Araştırma Komisyonu'nda aktif görevde bulunduğu için TBMM Genel Kurulu'nda pek fazla söz alamazken Bağımsız milletvekili Şerafettin Elçi tedavi gördüğü için Genel Kurul'a katılamıyor.

SORU ÖNERGESİ VERMEDİLER
Rapora göre, 'Dönem içerisinde hiçbir kanun tasarısında imzası bulunmayan, tek bir sözlü ve yazılı soru önergesi dahi vermemiş, diğer kanun tekliflerinde, Meclis araştırma, gensoru, genel görüşme önergelerinde dahi imzası bulunmayan, tek bir kez yerinden ya da genel kurul kürsüsünden söz almamış" yani Meclis kürsüsünü yalnızca yemin töreninde görmüş 15 'sıfırcı' milletvekili bulunuyor.

İşte Demokrat Parti raporundaki o 15 vekil:
Deniz Baykal, Şerafettin Elçi, Nimet Baş, Muzaffer Baştopçu, Mehmet Ali Şahin, Muhammed Çetin, Reha Denemeç, Seyyit Eyyüpoğlu, Haluk İpek, Zelkif Kazdal, Osman Ören, Halil Özcan, Mehmet Cemal Öztaylan, Köksal Toptan ve Bengi Yıldız.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR