19 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
21 Ocak 2016 Perşembe 09:56

15 Yaşından Küçük Baldızına...

Yazıklar Olsun! Dikkat! Bu Haber Sinir Sistemizde hasara yol açabilir!
15 Yaşından Küçük Baldızına...

15 yaşından küçük baldızına cinsel istismarda bulunduğu iddiası ile yargılanan şahısa mahkeme 8 yıl hapis cezası verdi.

Yalvaç’ın Bağkonak köyünde eşinin kızkardeşine cinselistismarda bulunduğu gerekçesi ile yargılanan şahısa mahkeme heyeti 8 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verdi.

Sanık Ramazan Ç. Suçlamaları reddederek ‘Suçluysam en ağır cezayı verin ama ben bu kıza bir şey yapmadım’ diye kendisini savundu ancak mahkeme heyetini ikna edemedi.

Olay 2015yılı içerisinde gerçekleşmiş ve suç tarihinde 15 yaşından küçük olan mağdur H.S eniştesinin kendisine sarkıntılık ettiğini ve cinsel bölgelerine el iletemasettiğini belirterek şikayetçi olmuştu.

Tutuksuz yargılanan ancak adam yaralama suçundan dolayı hükümlü olarak cezaevinde kalan Ramazan Ç. son kez hakim karşısına çıktı.

İddia Makamı mütalasında sanığın küçük yaştaki çocuğa cinsel istismar suçundan cezalandırılmasını talep etti.

Sanık Ramazan Ç.İse mütalaya katılmadığını belirterek, ‘Ben işlemediğim bir suçtan dolayı burada yargılanıyorum. Bu kızı mahkeme yurda yerleştirdi. Ama eşim getirme dediğim halde gitti eve getirdi. Benim öyle bir niyetim olsa neden getirme diyeyim. Onunla 6 ay boyunca sebze sattım günlük 20 TL harçlık verdim. Ben suçsuzum. Suçum varsa her türlü ceza verilsin’ diye kendisini savundu.

Mahkeme Heyeti karar vermek üzere duruşmaya 10 dakika ara verdikten sonra sanık yeniden salona alındı. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mustafa Mutlu oybirliği ile alınan kararı sanığın yüzüne karşı okuyarak TCK 103/1-a maddesine göre önce 4 yıl 4 ayhapis cezası verdi.

Olayda darp ve cebir uygulanmasından dolayı 103/4maddesiuyarınca ceza yarı oranda artırıldı. Fiilin birden fazla işlenmesi nedeni ile TCK 43/1 maddesi uyarınca dörtte bir oranında ceza artırılarak 7 yıl 13 ay 15 gün hapis cezası ile cezalandırıldığını ayrıca iyi hal indirimi uygulanmasına yer olmadığını belirtti.

Sanık verilen cezaya tepki gösterdi.

NE OLMUŞTU?
Mağdure H.S anne ve babası olmadığı için ablası ve eniştesinin yanında kaldığını eniştesi Ramazan Ç.’nin ise her fırsatta kendisini elle taciz ettiğini, hatta bir defasında evde odasına zorla girerek kendisine şiddet uygulayarak tecavüze yeltendiğini ileri sürerek ablası ile birlikte kendisinden şikayetçi olmuştu.

Sanığın eşi de kendisini bu olaydan sonra terk etmişti.

Nurettin Arkan /DHA Yalvaç

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR