18 Ocak 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
28 Şubat 2017 Salı 16:34

20 Yıl Sonra Kapıları Açıldı

20 Yıl Sonra Kapıları Açıldı
20 Yıl Sonra Kapıları Açıldı

Hastane caddesi üzerinde bulunan ve Antalya Kültür Varlıklarını Koruma Kurulunda Geleneksel Türk Yapısı olarak koruma altında tutulan Isparta’nın kalbindeki bu konak 1950 yılında Isparta emniyet mensubu Mehmet Altıntaş tarafından yaptırılmıştı.

Daha önce mesken olarak kullanılan fakat 20 yıldır kapıları açılmayan, 10 oda, 3 antre ve 4 tuvaletten oluşan konak 2016 yılında Selim Değer tarafından restorasyonuna başlanıp geçtiğimiz günlerde Matematik Bilim Evi olarak Milli Eğitim Bakanlığına bağlandı.

Bu konuda bize bilgi veren kurucu matematik öğretmeni Hasret Değer şunları söyledi;

“Matematik Bilim Evi Isparta’da ilk defa lise öğrencilerine yönelik Milli Eğitim Bakanlığı matematik dersi müfredatının uygulandığı ve buna ek olarak öğrencilerini ulusal sınavlara hazırlayan özel öğretim kurumudur.

Amacımız gençlerimizin akademik benliklerinin gelişmesine katkı sağlayıp hayallerindeki mesleğe ulaşmalarında matematik adına üzerimize düşen görevi yapmaktır.

 

Geleceğin eğitim sisteminin bu yönde olacağı inancındayız. Kurumumuzda alışılagelmiş dershane eğitiminin aksine birey farklılıklarını göz önünde bulundurup, gençlerimizin matematik problemini ortadan kaldırmayı hedefliyoruz. Tüm öğrencilerimizi kurumumuza bekliyoruz.”

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR