24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
03 Mart 2016 Perşembe 17:48

2016 YGS Sınavı Puan Hesaplama Motoru

Yükseköğretime geçiş sınavı, öğrenciler için olduğu kadar anne babaları için de oldukça önem taşımaktadır. Yükseköğretime geçiş sınavından sorumlu her öğrencinin ygs 2016 puanı hesaplama işlemleri oldukça önem taşır.
2016 YGS Sınavı Puan Hesaplama Motoru

YGS puanı nasıl hesaplanır?

Yükseköğretime geçiş sınavı, öğrenciler için olduğu kadar anne babaları için de oldukça önem taşımaktadır. Yükseköğretime geçiş sınavından sorumlu her öğrencinin ygs 2016 puanı hesaplama işlemleri oldukça önem taşır. Bu sınavdan alacakları puanlar öğrencilerin tüm hayatlarını etkilemekte ve bu sınav çocukları fazlaca strese sokmaktadır. Dört ana bölümden oluşan sınavda Türkçe, Fen Bilimleri, matematik ve Sosyal Bilimler’den kırk soru ile toplamda 160 soru sorulur.

YGS hesaplaması kolay mıdır?

·        YGS puanı hesaplanırken sınavda yapılan doğru sorusu ve yanlış sorusu birbirinden çıkarılır.

·        Çıkan dört yanlış bir doğru cevabı silecektir. Sınav sonu puan ortalaması hesaplanarak standart sapma ortaya çıkarılır.

·        Çıkan ortalama ve standart sapma kullanılarak ortalama 50, standart sapma 10 olarak değerlendirilerek standart puanlar hesaplanır.

Yükseköğretime geçiş sınavının kısaltılmışı olan YGS sınavında çoğu zaman yanlış olan ve cevabı geçersiz olabilecek sorular olmaktadır. Bu tür sorularda, sınava giren her öğrencinin bu tür soruları doğru yaptığı kabul edilir. YGS sınavının barajı 140 puandır. Bu puanı alan öğrenci LYS sınavına girmeye hak kazanmış olur.

Ygs puan hesaplamsının kaynağı http://ygspuanhesaplama.net/ sitesinden alınmıştır.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR