21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
21 Ocak 2011 Cuma 10:32

2023'de Hedef Isparta'da 4 Üniversite

Isparta, Cumhuriyetin 100. yılına denk gelen 2023’e kadar Türkiye’de kurulması hedeflenen 90 yeni üniversitenin 3’üne talip. İşte Isparta’nın 4 üniversitesi...
2023de Hedef Ispartada 4 Üniversite

Isparta, Cumhuriyetin 100. yılına denk gelen 2023’e kadar Türkiye’de kurulması hedeflenen 90 yeni üniversitenin 3’üne talip. İşte Isparta’nın 4 üniversitesi...

SÜLEYMAN DEMİREL

Devlet Planlama Teşkilatı’nca onaylanan proje ile Süleyman Demirel Üniversitesi Mükemmeliyet Merkezi’ne dönüştürülüyor. Doğu Yerleşkesi’nde konuşlanacak SDÜ’de kaliteli lisans, yüksek lisans, doktora, patent ve Teknokent’e yoğunlaşılacak. Gölcük, SDÜ’nün genişleme alanı olacak.

GÖLLER BÖLGESİ

Rektörlük hizmet binasının olduğu Batı Yerleşkesi’nde Göler Bölgesi Teknik Üniversitesi’nin kurulması öngörülüyor. Mühendislik-Mimarlık başta olmak üzere teknik eğitim veren mevcut fakülteler, Göller Bölgesi Teknik Üniversitesi’nin bünyesinde olacak.

YALVAÇ ÜNİVERSİTESİ

Isparta’nın en büyük ilçesinde 2 MYO, bir de 4 yıllık uygulamalı bilimler yüksekokulu açan SDÜ, Yalvaç’ta bağımsız üniversiteyi öngörüyor. Şarkikaraağaç, Senirkent, Uluborlu ve Keçiborlu’daki MYO’lar buraya bağlı olacak.

EĞİRDİR ÜNİVERSİTESİ

SDÜ Senatosu, Eğirdir’de turizm ve otelcilik alanında 4 yıllık yüksekokul açılmasını gündemine aldı. Su Ürünleri Fakültesi, MYO ve 4 yıllık yüksekokul, Eğirdir Üniversitesi’ne temel olacak, Sütçüler, Aksu, Yenişarbademli, Gelendost, Atabey ve Gönen’deki yüksekokullar buraya bağlı olacak.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR