26 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
28 Ekim 2014 Salı 12:26

250 Bin Balık Göle Salınacak

Eğirdir Belediyesi ve SARİM işbirliği ile üretilen Yaklaşık 250 bin yavru sazan ve aynalı sazan yavrusu Cumhuriyet Bayramı’nda Eğirdir Gölü’ne bırakılacak.
250 Bin Balık Göle Salınacak

Eğirdir Belediyesi’nin rekreasyon alanında bulunan balık havuzlarında yetiştirilen balıklar Cumhuriyet Bayramında göle salınacak.

Eğirdir Belediyesi’nin balık havuzlarında üretilen balıklar SARİM yetkililerince havuzlardan alınarak 29 Ekim 2014 Çarşamba günü Cumhuriyet Bayramı töreninin ardından protokol ve halkın katılımıyla göle bırakılacak.

Belediye Başkanı Ömer Şengöl, “Eğirdir Gölü’nde balık popülasyonunu artırmak için Su Ürünleri İstasyonu Müdürlüğü ile yapılan işbirliğimiz kapsamında yaklaşık 205 bin sazan ve aynalı sazan yavrusunu göle salacağız. Bu gibi çalışmalarımız artarak devam edecek. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

SARIM Müdürü Şakir Çınar, Belediye’nin imkanlarından yararlanılarak yapılan üretimin önemli bir çalışma olduğunu belirtti. SARIM Müdürü Şakir Çınar, “emeklerinden dolayı, Belediye Başkanımız Ömer Şengöl ve belediye çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

250 bine yakın yavru sazan ve aynalı sazanlar Cumhuriyet Bayramı töreni sonrasında protokol tarafından göle salınmış olacak.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR