22 Eylül 2017 Cuma

Kadir YAVUZ / Ajans32

26 Şehidimiz Vardı..

23 Ekim 2011 Pazar 18:04

26 ŞEHİDİMİZ VARDI…

26 Şehit haberiyle sarsıldım… Şoka girdim. PKK azıttı… Önce sivillere saldırdı… Sonra polise ve şimdi de koca tugay komutanlığına saldırıyor.

Ne cesaret! Caniler, diledikleri zaman burnumuzun dibine kadar giriyorlar, topla, roketatarla, makineli tüfeklerle, uzun namlulu silahlarla; katır sırtında getirdikleri onca silahla saldırıyor, katliamını yapıyor ve kayboluyorlar… Biz de, saatler sonra olaydan haberdar oluyoruz… Peşlerine düşüyoruz. Çok çetin ve engebeli sınır güzergâhında kaybolduklarını söylüyoruz. Nasıl kayboluyorlar. Bu kadar kolay mı? Bir dur demeli.

Bu iş bitmeli… Bu görev, vatanımı koruması gereken devletimin işi! Bu iş, hükümetin işi! Bu iş muhalefetin işi! Bu iş beni temsil eden milletvekillerimin işi! Size söylüyorum; Allah aşkına, neden duruyorsunuz? Güven dediniz, size güvendik… Yanınızda olduk. Referandum dediniz, yüzünüzü kara çıkarmadık… Evet dedik. Bizi seçin dediniz… Tek başınıza iktidara getirdik. Her bir milletvekili, devletine hizmet için 17.500 TL aylık maaş alıyor. Ben emekli bir vatandaş olarak 850 TL maaş alıyorum. Sizin, bir ayda aldığınızı ben, 24 ayda ancak alabiliyorum. Yanlış anlamayın sakın; atınızda, katınızda, yazlığınızda, kışlığınızda, maaşınızda filan gözüm yok. Sizden sadece ve sadece işinizi yapmanızı bekliyoruz. Yeter artık ne olur… Bu milletin, saf ve temiz evlatlarının kanı akmasın… Evet, vatan için ölenler “Onlar ölü değil, onlara ölü demeyin… Onlar diridirler.” Emrine uyulmanın tabii gereği şehittirler. Canları feda olsun. Ama hedef tahtası da, değil benim Mehmet’im! Mehmet koruyacak diye Mehmet’i ateşe atacak hâlimiz de yok! Mehmet’i de, sen koruyacak, kollayacak, gözeteceksin.

Yıllardan beridir söyleniyor. Sınır karakolları, çok güvenli değil… Savunmasız. Bilindiği hâlde neden bu kadar zamandır durulmuş… Bu devletin, sınırlara modern karakollar yapacak, gücü yok mu? Biz sizden, otoban, çift yol, bölünmüş yol, hızlı tren filan istemiyoruz. Biz sizden, huzur istiyoruz. Bu akan kan dursun… Akan gözyaşları dinsin. Bu kadar uzamamalı… Gerek dıştan ve gerekse içten engellerin olduğu muhakkak ama benim devletim ne olursa olsun bu işi başaracak güçte ve kuvvette… Evvel Allah’ın izniyle! Öyle mi? Kime sorsan, dıştakiler içtekiler denilip geçiştiriliyor. İçimizdekinin parmağının, dıştakinin de kafasının kesilmesi gerekiyorsa kesin… Kara harekât başlandı ama gecikildi. “Yapalım mı, yapmayalım mı?” diye düşünür, durursun o gelir senin yapmadığın kara harekâtını yapar… Tugayını basar. Ardından 26 şehit!

Net olacaksın… Millet olarak her şeyde senin yanında olanların yüzünü kara çıkarmayacaksın… Her seferinde nasılsa bu millet bana destek veriyor deyip, sakın aldanma! Millet bir an gelir ki, seni silip atar da; sen o an farkına bile varamazsın. O silinmenin şokundan çıkamazsın.

Ben bugün yastayım… 26 şehidim var… 26 Ocağa ateş düştü. Üstelik hem memleketim Elazığ’da ve hem de şu an yaşadığım Isparta’da şehidim var… Yastayım. Benimle beraber, 75 milyon yasta! Yeter artık! Anaların, babaların, bacıların, kardeşlerin, eşlerin ve çocukların gözyaşlarını dindirelim… Yeter.

Bu Mehmet, Çanakkale’de canı, kanı pahasına çarpıştı… İzmir’de çarpıştı… Maraş’ta çarpıştı… Erzurum’da çarpıştı… Vatanını korudu. Yine o koruyor, Vatanı! Her darda kalındığında bu Mehmet’e güvenildi… O da, Allah’ıma şükürler olsun bizleri mahcup etmedi… Etmiyor da! Dünyanın hiçbir askeri, Mehmet’im kadar yiğit değildir, cesur değildir, yürekli değildir. Mehmet’im dini için vardır, namusu için vardır. O toprağı için vardır. Vatan demek Mehmet demektir. Biz de, vatanı için can verecek daha çok Mehmet var.

Bu Milleti arkanıza almışsınız… Mehmet’e sırtınızı dayamışsınız… Yapın, bu devlet için gerekeni yapın. Bu millet için ne gerekiyorsa yapın.

Cesur olun… Herkes sizden layıkıyla görevinizi yapmanızı bekliyor. O zaman, isminiz tarih sayfalarına, altın harflerle yazılır ve asırlarca da anılırsınız.

Şehitlerime Allah’tan rahmet, Milletime de baş sağlığı diliyorum.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR