17 Temmuz 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
12 Şubat 2018 Pazartesi 17:40

3 Hastaya Umut Oldu

3 Hastaya Umut Oldu
3 Hastaya Umut Oldu

Beyin ölümü gerçekleşen hastanın böbrekleri ve karaciğeri, nakil bekleyen 3 hastaya nakledildi. 

Yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle tedavi görürken beyin ölümü gerçekleşen 44 yaşındaki bayan hastanın ailesi hastanemiz Organ Bağış Birimine müracaatta bulunarak organ bağışında bulundu. Hastanın 2 böbreği ve karaciğeri hastanemiz Organ Nakli Merkezi ekibi tarafından alınırken, böbreklerden biri hastanemizde nakil bekleyen bir hastaya başarı ile nakledildi. Diğer böbrek ve karaciğer ise Antalya’ya gönderildi. 

Hastalığı sürecinde organlarının bağışlanması yönünde isteği olduğunu ifade eden ailesi, organ bağışının önemine işaret ederken, “Şimdi 3 kişi kızımızın organlarıyla yaşayacak. Organlarımız yaşarken bizim, sonrasında da nakil bekleyen hastaların umudu olsun” dedi. 

Bağışlanan organların çıkarımını yapan ekip adına konuşan Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç.Dr. Zafer Sabuncuoğlu; “Isparta SDÜ Organ Nakli Merkezi olarak kendimizi, bağışçılar ile nakil bekleyen hastalarımız arasındaki bağ olarak görüyoruz. Kimseyi incitmeyen, büyük bir iş başardığımızı düşünüyoruz. Organ nakli, medeni ülkelerin işidir. Lütfen organ bağışına ‘evet’ diyelim.” şeklinde konuştu.

 
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR