22 Eylül 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
17 Mart 2011 Perşembe 16:18

3 İlçede Soyal Güvenlik Merkezi Kuruldu

Isparta SGK İl müdürü M. Salih İlhan yaptığı açıklamada bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası kanunu ve diğer bazı kanun ve kanun hükmündeki değişikliği öngören kanun ile (torba yasası) kurumumuzun birik
3 İlçede Soyal Güvenlik Merkezi Kuruldu

Isparta SGK İl müdürü M. Salih İlhan yaptığı açıklamada bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası kanunu ve diğer bazı kanun ve kanun hükmündeki değişikliği öngören kanun ile (torba yasası) kurumumuzun birikmiş alacaklarına ödeme kolaylığı getirilmiştir.

İlhan “Sosyal Güvenlik İl Müdürlükleri ve Sosyal Güvenlik Merkezlerimiz yeniden yapılandırma başvurularını almaya başlamış olup, başvuruda bulunan borçlulara ödeme planı verilmektedir” dedi.

Kurumumuza olan borçları için yapılandırma yapılandırma başvurusunda bulunmak isteyenler başvuru formlarını kurumumuza www.sgk.gov.tr internet adresindeki ana sayfada yer alan “E-Uygulamalara Hızlı Erişim” linklerinden temine edebilirler. Son başvuru tarihi olan 2 Mayıs 2011 Pazartesi gününe kadar Sosyal Güvenlik İl Müdürlükleri ve Sosyal Güvenlik Merkezlerinden elden veya posta ile başvurabilirler.

Isparta SGK İl Müdürü Salih İlhan yaptığı açıklamada “Yalvaç, Eğirdir ve Şarkikaraağaç ilçelerinde Sosyal Güvenlik Merkez müdürlüğü açıldı. Burada açılan müdürlüklerimiz ile vatandaşlarımızın Isparta merkezine gelmelerine gerek kalmayacak ve vatandaşlara kolaylık sağlanacak. Bu yasanın en önemli maddelerinden biride emekli olmuş kişilerin Çalışması mümkün değildir. Eğer çalışmak isterlerse Sosyal Güvenlik  destek primi ödemeleri gerekecektir” dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR