24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
14 Ekim 2016 Cuma 13:40

"40 Eczane Kendi Kaderiyle Baş Başa Kalacak"

Isparta Şehir Hastanesi’nin hizmete girmesiyle birlikte Devlet Hastanesi ile Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, mevcut binalarına kilit vuracak.
40 Eczane Kendi Kaderiyle Baş Başa Kalacak

Isparta Eczacılar Odası Başkanı Saygın Garğın, Şehir Hastanesi etrafında ticari alan sıkıntısı bulunduğunu belirterek, hastaneler bölgesindeki 40 eczanenin şuanda kendi kaderiyle baş başa olduğunu ileri sürdü.

Şehir Hastanesi’nin arka tarafından 73 dönümlük ticari alan olduğunu, buranın bir kısmına yurt yapıldığını ifade eden Eczacılar Odası Başkanı Saygın Garğın, “Orası hastanenin gerek ana girişine gerekse arka tarafında olan acil girişine kuş uçuşu 250 metre. Yoldan giderseniz 900 metrelik bir uzaklık var. Bir hasta 900 metre yürüyüp oradaki bir eczaneden ilacını almaya gidemez. Oraya yapılacak dükkanların eczanelerle bir bağlantısı yok. Orada 4 bin 500 öğrenci olacaksa 1-2 tane eczane olursa olur. Bildiğim akdarıyla hastanede 117 poliklinik olacak. Günlük yaklaşık 10 bin reçete yazılacak. Bunlar çok büyük rakamlar. Isparta Devlet Hastanesi, Doğumevi yukarıdan kalkacak. Gülkent binası da belki kapatılacak. Bu durumda 10 bin reçete nereye gidecek? Bazı şeyler duyuyoruz; hastanenin karşısında işyerleri var. Bazı kişiler tarafından oralar alınmış. Dükkanlar yapılacağını duyuyoruz” dedi.

YILLARDIR HİZMET VERENLERİN HAKKI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM

Meslektaşlarıyla bu durumu konuştuğunu belirten Garğın, “Karşıdaki fabrikaların olduğu yer çok kimsenin aklına yatmıyor. Ama bir tarafta da şöyle bir gerçek var, Isparta Devlet Hastanesi ve Doğumevi etrafında 40 eczane var. Doğu’dan ve başka bölgelerden Isparta’yı takip edenler oluyor. Başka meslektaşlarımız da buraya gelmek istiyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin her vatandaşı her yerde eczane açabilir ama 40 meslektaşım adına bunu söylemek istiyorum; yıllardır buraya hizmet vermişler eczacıların haklarının olduğunu düşünüyorum. Şuanda herkes kendi kaderiyle baş başa. Şuanda bir özel hastane şehir merkezinin dışına taşınıyor. Orada yeni alanlar çıkacak. Bir serbest piyasa ekonomisi var. Bir sistem oluşturulacak. Belki belli yaşın üzerindeki meslektaşlarımız yeter diyecek ve bırakacak. Çalışmak isteyenler de yer bulacaklar” diye konuştu.

Isparta Şehir Hastanesi’nde inşaat tüm hızıyla devam ediyor. Hastane 1 Ocak 2017 tarihine yetiştirilmeye çalışılırken, etrafında olacak ticari alanlarla ilgili düzenlemeler yapılıyor. 

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 5 yorum yapıldı.
    YAZARLAR