25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
25 Mart 2014 Salı 12:53

41,4 Milyon Bütçeli Yatırım

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu 12. Başvuru çağrı ilanı kapsamındaki proje kabul sürecini 21 Mart Cuma günü tamamlandı.
41,4 Milyon Bütçeli Yatırım

Bu kapsamda Isparta İl Koordinatörlüğüne Besi ve Süt Hayvancılığı, Süt ve Süt ürünleri İşleme, Et ve Et Ürünleri İşleme, Meyve-Sebze Soğuk Hava Depolama ve Tasnifleme, Gül Ürünleri, Tıbbi ve Aromatik bitkiler, Süs Bitkisi Sera kurulumu, Dokuma Sanayi, Mermer İşleme, Altın işçiliği, Metal işleme ve Turizm gibi farklı alanlarda toplamda 41,4 milyon bütçeli 43 proje sunuldu.

TKDK İl Koordinatörlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Çağrı dönemi boyunca kurum olarak mesai mevhumu gözetmeden yoğun bir çalışma yapılmış, yatırımcılarla bire bir ilgilenilmiştir. Hatta bölgemize daha fazla yatırımcı çekmek ve AB fonlarından payımızı artırmak için Isparta sınırlarıyla bağlı kalmadan yatırımcılarla, birliklerle görüşülmüştür. Tüm bu gayretlerin neticesi olarak 41,4 milyon bütçeli yatırım Isparta’ya kazandırılmıştır.

Proje tanıtım ve kabul süreci boyunca desteklerini esirgemeyen Valimiz Vahdettin Özkan’a, İl Tarım Müdürümüze, İdare Amirlerimize, Ticaret ve Esnaf Odalarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz” denildi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR