15 Ağustos 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
28 Temmuz 2018 Cumartesi 13:09

65 İlden 116 Kişiye Isparta’yı Anlattı

65 İlden 116 Kişiye Isparta’yı Anlattı
65 İlden 116 Kişiye Isparta’yı Anlattı

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu 16. Başkanlar Toplantısı etkinlikleri kapsamında çok sayıda gazeteci Ardahan’da bir araya geldi. Isparta medyasını temsilen Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Karahan’da toplantıya katıldı. 65 ilden 116 gazetecinin katıldığı etkinlik kapsamında çeşitli ziyaretler ve geziler de gerçekleştirildi.

Türkiye’nin en büyük mesleki kuruluşlarından biri olan Türkiye Gazeteciler Konfederasyonunun (TGK) 16. Başkanlar Toplantısı Ardahan’da start aldı. Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Karahan’ın da katıldığı toplantılarda medyanın sorunları konuşuldu, çözüm için önerilerde bulunuldu.

VALİ BİLMEZ’E ZİYARET
Serhat Ardahan Gazeteciler Derneğinin ev sahipliğinde yapılan etkinlik kapsamında TGK Genel Başkanı Nuri Kolaylı ve Serhat Ardahan Gazeteciler Derneği Başkanı Deniz Başlı, beraberindeki heyet ile birlikte Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez’i tarihi Kongre binasında ziyaret etti. TGF başkanları ve gazetecileri Ardahan’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Bilmez, Ardahan’ın tarihi, coğrafyası, kültürü, eğitim ve öğretim durumu ile sosyo ekonomik yapısı hakkında bilgiler verdi.

KENTİN TANITIMINA KATKI SAĞLAYACAK
Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Nuri Kolaylı ise, Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez’e Başkanlar Konseyini kabullerinden ve misafirperverliklerinden dolayı teşekkür etti. Konuşmaların ardından cemiyet başkanı ve gazeteciler, kendi memleketlerinden getirdikleri çeşitli hediyeleri Vali Mehmet Emin Bilmez’e takdim etti. Serhat Ardahan Gazeteciler Derneği Başkanı Deniz Başlı, Ardahan’da ilk defa düzenlenecek olan bu organizasyonla kentin tanıtımına büyük katkı sağlayacağını ve Ardahan’ın tarihi, turistik ve kültürel özelliklerini tanıtmayı da hedeflediklerini belirterek, organizasyona destek veren kurum ve kuruluşlara teşekkür etti. Gazeteciler daha sonra etkinlikler kapsamında Gürcistan’a düzenlenen geziye katıldı.

ISPARTA’YI ANLATTI
65 ilden 116 gazetecinin katıldığı etkinliğe katılan Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkan Şevket Karahan, Isparta’nın tarihi ve turistik yapısı hakkında Ardahan protokolüne ve basın mensuplarına bilgiler verdi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR