25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
20 Aralık 2013 Cuma 15:12

74 Bin Kişiye Devlet Kapısı Açılıyor

Maliye Bakanı Şimşek, önümüzdeki yıl 74 bin yeni memur alımı olacağını duyurdu. İhtiyaç halinde öğretmen alımı ise sürecek
74 Bin Kişiye Devlet Kapısı Açılıyor

2014 yılında 74 bin kişinin kamuda işe alınacağını söyleyen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek,"Bunun dağılımını henüz yapmadık. Hangi bakanlığa, hangi idareye ne kadar kadrodağıtılacağı meselesi inanıyorum ki ilk çeyrekte belirlenir" dedi. Bakan Şimşek, Meclis Genel Kurulu'nda 2014 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı üzerine konuşma yaptı.

ÖĞRETMEN MÜJDESİ
Bugüne kadar yaklaşık 408 bin civarında öğretmen atadıklarına dikkat çeken Maliye Bakanı, "Yani, şu anda görev yapan 810 bin civarında öğretmenin yarısından fazlası son 11 yıliçerisinde atanmış. Önümüzdeki sene de ihtiyaçlar çerçevesinde öğretmen alımı yapılacaktır ama şunun altını tekrar çizmek istiyorum; hiçbir mezuna hiçbir taahhüdümüz olamaz" şeklinde konuştu. Bakan Şimşek, "Belki 3-5 yıl içerisinde kamununemekli olanlar dışında hiçbir şekilde eleman alma ihtiyacı olmayabilir" diyerek, şöyle devam etti: "Çünkü şu anda zaten kamunun personel harcamaları, bütçede yüzde 30 sınırına dayanmış durumda. Bu oran 2002 yılında yüzde 18 küsurdu."

'EMEKLİYE ZAM ÇALIŞMASI YOK'
Emekli maaşlarına ilişkin ise Maliye Bakanı Şimşek, "Şu anda, hiçbir kesimin emeklilikmaaşlarının iyileştirilmesine yönelik bir çalışmamız yoktur" dedi. Sosyal güvenliksisteminin zaten büyük bir açıkla, büyük bir yükle karşı karşıya olduğunu vurgulayan Şimşek,"Bu açığı artıracak, bu yükü artıracak herhangi bir çalışmamız şu an itibarıyla yoktur"diye konuştu.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR