25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
06 Haziran 2016 Pazartesi 18:50

9 Camide Hatimle Teravih Namazı

9 Camide Hatimle Teravih Namazı
9 Camide Hatimle Teravih Namazı

İl Müftü Yardımcısı Yasin Yıldız, 6 Haziran Pazartesi günü başlayacak olan Mübarek Ramazan – ı Şerif ayında her yıl olduğu gibi bu yılda bazı camilerde hatimle teravih namazı kıldırılacağını belirterek; “7’si il merkezinde 2’si merkez kasaba ve köylerde olmak üzere il genelinde toplam 9 Camide hatimle namaz kıldıracağız, 43 camide mukabele programı yapacağız” dedi.

YILDIZ; “RAMAZAN’I EN İYİ ŞEKİLDE İDRAK ETMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
İl Müftü Yardımcısı Yasin Yıldız, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi: “Bilindiği gibi 11 ayın sultanı Ramazan – ı Şerif 6 Haziran 2016 Pazartesi günü başlıyor. Bizde bu mübarek ayı adına yakışır şekilde kutlamak için çalışmalar yapıyoruz. İl Müftülüğü olarak her yıl olduğu gibi bu yılda çeşitli camilerimizde Hatimle Teravih Namazı kıldıracağız. Başta Ulu Cami olmak üzere belli camilerimizde teravih namazları hatimle kılınacak. Bu doğrultuda il merkezinde 7, merkeze bağlı 1 Kasabamız ve 1 Köyümüzde olmak üzere il genelinde toplam 9 Cami’de Ramazan ayı boyunca teravih namazları hatimle kıldırılacak. Ayrıca, 43 Camimizde ise mukabele programı gerçekleştirilecek.
İŞTE HATİMLE NAMAZ KILINACAK CAMİLER
Ayrıca, yine Ramazan ayı boyunca çeşitli camilerimizde sabah namazından sonra, öğle namazından önce, ikindi namazından sonra ve teravih namazından önce mukabele programlarımız icra edilecektir” dedi.
İl Müftü Yardımcısı Yasin Yıldız, Hatimle namaz kılınacak camiler ile mukabele programı uygulanacak camilerin isimlerini şöyle sıraladı;
Hatimle namaz kılınacak camiler:
Ulu Cami, İrfan Cami, Yusuf Ağa (Kadirbey) Cami, Mekke Cami, Kütük Minare Cami, Boylu Cami, Sav Kasabası Sinan Dede Cami, Çünür Merkez Cami ve Deregümü Köyü Merkez Cami.
MUKABELE PROGRAMI YAPILACAK CAMİLER
İl Müftülüğü tarafından hazırlanan ve Mukabele programı uygulanacak camiler ise şöyle; Dere Kuzyaka Cami, Nurullah Cami, Doğancı Cami, Muratdede Cami, Keçeci Cami, Bey Cami, Mercan Cami, Karaağaç Meydanlık Cami, Necip Cami, Gülistan Cami, Miraç Cami, Valide Cami, Nimetullah Cami, Hamidabat Cami, Ayazmana Cami, Bahçelievler Cami, Batıkent Cami, Benli Cami, Binbirevler Cami, Yayla Cami, DSİ Cami, Davraz Fatih Cami, Gülcü Cami, Garmiyan Cami, Gülevler Cami, Halıkent Cami, Halife Sultan Cami, Hızırbey Cami, Hisar Kıncı Cami, Hüseyin Bey Cami, Işıkkent Cami, İbadullah Cami, İstasyon Gül Cami, Kesikbaş Cami, Mavikent Cami, Piriefendi Cami, Şehri Gül Cami, Turan Cami ve Vanlı Cami.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR