22 Eylül 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
03 Ocak 2012 Salı 10:30

Abdullah Kılıç 'Sanatın ve Sanatçının Yanındayız'

İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Kılıç, Kitap, Cd, Dvd, v.b sanat eserlerine sahip çıktıklarını söyleyerek, korsana karşı savaştıklarını söyledi.
Abdullah Kılıç Sanatın ve Sanatçının Yanındayız

İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Kılıç, Kitap, Cd, Dvd, v.b sanat eserlerine sahip çıktıklarını söyleyerek, korsana karşı savaştıklarını söyledi.

İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kurulan bir ekiple, Isparta’da kaçak olarak kitap, cd, dvd, kaçak bandrollü kitap v.b eşya satan korsanlara göz açtırılmıyor.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Kılıç: “Isparta İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde, il denetleme kurulu oluşturuldu. Bu kurulda bizden de 1 personel bulunuyor. Korsanlara karşı bizde mücadele de bulunuyoruz. Bizlere ulaşan her türlü ihbarı değerlendiriyoruz. Gerekli baskınlar sık sık yapılıyor. Konuya ilişkin olarak konuşan Isparta Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Kılıç: “5846 sayılı kanun, fikir ve sanat eserlerini meydana getiren eser sahipleri ile bu eserleri icra eden veya yorumlayan icracı sanatçıların, seslerin ilk tespitini yapan fonogram yapımcıları ile filmlerin ilk tespitini gerçekleştiren yapımcıların ve radyo-televizyon kuruluşlarının ürünleri üzerindeki manevi ve mali haklarını belirlemek, korumak, bu ürünlerden yararlanma şartlarını düzenlemek, öngörülen esas ve usullere aykırı yararlanma halinde yaptırımları tespit etmektir. Bizde bu kanuna göre hareket ediiyoruz” dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR