20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
20 Aralık 2013 Cuma 12:46

Acemiler Yakalandı Ustaları Nerede?

CHP Milletvekili Ali Haydar Öner TBMM Plan ve Bütçe görüşmeleri sırasında yaptığı konuşmada 17 Aralık’ta düzenlenen ve ülkeyi sarsan operasyona da değindi. Öner, “Acemiler yakanlandı da ustaları nerede. Ustalar karda yürüyüp izini belli etmiyor” dedi.
Acemiler Yakalandı Ustaları Nerede?

İlk olarak devlet borçları hakkında konuşan CHP Milletvekili Öner, kürsüye getirdiği grafikle IMF’ye olan borcun sıfırlandığını işaret ederken, dış borçların artarak yükseldiğine dikkat çekti.

HARAM İKİ TÜRLÜ OLUR
Konuşmasında 17 Aralık operasyonuna da yer veren Milletvekili Öner, “3 oğul, üç – beş bakan hakkında işlem yürütülüyor… Ancak bilinmelidir ki; bunlar acemiler, ustalar nerede? Acemiler beceriksiz çıktılar... Ustalar, karda yürüyorlar, izlerini belli etmiyorlar. Kimler az zamanda çok ve büyük servet sahibi oldular. Millete din – iman deyip, malı – mülkü kimler götürüyor. Yoksullara sadakaya muhtaç ve mahkûm edenler hangi haram lokma için besmele çekiyorlar. Haram lokma için besmele çekilmez. Hangi ünlü son 20 yılda edindiği servetin hesabını yapamaz, millete de hesabını veremez durumdu. Haram 2 türlüdür. Bir yemek, bir de yenmesine müsaade etmektir.” dedi.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 4 yorum yapıldı.
    YAZARLAR