24 Eylül 2017 Pazar

Levent DOĞAN / Akdeniz Gazetesi / Ajans32

Adımlar Dikkatli Atılmalı

15 Aralık 2011 Perşembe 12:17

Türkiye Futbol Federasyonu’nun bu yıl 2. kez düzenlediği Bölgesel Amatör Futbol Ligi’nde heyecan tüm hızıyla sürüyor. Isparta temsilcilerinin yer aldığı 7. grupta takımların gücü hemen hemen aynı.

 

Ispartaspor, Emrespor ve Özel İdarespor ekipleri arasındaki soğukluk gözlerden kaçmıyor. Sanki 3 ekipte birbirinin düşmanı gibi her zaman açığını arıyor. O bunu, şunu onu bunu demiş şeklindeki konuşmalar Isparta futboluna büyük zarar veriyor. Örneğin bir ekip mağlup olduğunda diğer takımlarımız gülüp “Ohh olsun” diyor. Bu hafta 3 temsilcimizde haftayı galibiyetle kapattılar. Bu hafta oynanacak maçların ardından ilk yarı tamamlanacak.

 

Bu ligde Emrespor’un, Özel İdare ve Ispartaspor’a, Özel İdare’nin Emrespor ve Ispartaspor’a, Ispartaspor’un Emrespor ve Özel İdare’ye ihtiyacı var. Bu ilden profesyonel liglere takım çıkarılmak isteniyorsa bu tür kısır çekişmeler kimseye yarar sağlamaz. Birlik ve beraberlik içerisinde hareket edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Diğer takımlar bölgeciliği çok iyi yaparken Isparta ekipleri birbirinin kuyusunu kazıyor.

 

Şu anda Emrespor 22 puanla 2. , Özel İdarespor 17 puanla 5., Ispartaspor ise 10 puanla 10. sırada yer alıyor.  Isparta temsilcileri arasında sıralamada son sırayı alan takım il kontenjanından dolayı yerel amatör kümeye düşüyor. 3 ekip arasında elbette rekabet olmalı. Ancak bu rekabet tatlı olmalı. Dedikodu ve sataşmalı olmamalı. Futbolun güzellikleri adına olmalı.

Şu ana kadar gördük ki 3 takımda birbirlerine bileniyor. Rakipler Isparta temsilcilerini zaten dörtlü markaja alırken birde kendi kendimize uğraşmakta neyin nesi. Bu tür kavgalarda kamuoyunu 3’e 4 böldü. Maçlarda maalesef Isparta adına mücadele eden futbolculara hakaret edilmesi de sportmenliğe ne kadar yakışıyor bunun yorumunu siz yapın. Kardeşçe mücadele etmek varken bu tür olayların içine girmek Türk futboluna büyük zarar verecektir.

 

Yöneticiler, teknik adamlar, sporcular demeçlerinde ve konuşmalarında çok dikkatli olmalılar. Açıklamalar yapılıyorken hem kulübün hem Isparta’nın hem de Türk futbolunun geleceğine zarar verici konulardan kaçınılmalı.

Bu arada müsabakalarda bakıyorum. Protokol tribüne elini sallayan giriyor. Akreditasyon işlemlerine dikkat edilmiyor. Geçmişte bunun acısını Isparta çekti. Çıkan olaylara karışanlar kulüplerin cezası almasına da neden oluyor. Kulüplerin bu konuya dikkat etmesi gerekmektedir. Yöneticiler her zaman örnek ve sakin olmalıdır.

 

Geçtiğimiz yıl Savspor’un yer aldığı grupta Uşak Belediye ve Uşak İl Özel İdarespor ekipleri birbirleriyle didişmekten Sandıklı Belediyespor’u profesyonel lige çıkardılar. Hem de büyük para harcamalarına rağmen birbirlerine çekemedikleri için sonuç hüsran oldu. Böyle giderse Isparta’nın sonu da Uşak’la aynı olur.

 

Öte yandan Isparta’da tesisleşme anlamında maalesef hiçbir çalışma yapılamıyor. Yapılsa da altında art niyet aranıyor. Isparta sporunda tesislerin bakımsız nedeniyle terk edilirken yeni spor alanları Isparta’ya kazandırılmalı.

Yeni Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek’in de bu konuda hassas olduğunu biliyorum. Gevrek’ten yeni projeler ve sürprizler bekliyoruz.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya 9 yorum yapıldı.
    YAZARLAR