24 Eylül 2017 Pazar

Levent DOĞAN / Akdeniz Gazetesi / Ajans32

Afyonkarahisarlılar Tek Yürek, Biz İse…

25 Temmuz 2014 Cuma 13:35

AFJET Genel Müdürlüğü, Afyonkarahisar’da jeotermal ısınmayla ilgili bir şirket. Ortakları Afyon İl Özel İdaresi, Afyon Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası ve Borsası gibi kuruluşlar. Yani en büyük ortağı İl Özel İdaresi.

AFJET nereden çıktı, şimdi diyeceksiniz? Çok uzağa gitmeye gerek yok, protokolün neler yapabileceğini örnek vermek için kısa bir araştırma ile sonucu öğrenebilirsiniz. Değerli büyüğüm, meslektaşım Salih Özkılınç’la AFJET hakkında bir sohbetimiz oldu. Yani Afyonkarahisar’ın yeni takımı AFJET. Afyon futbolunun yeni lideri.

Afyonspor’un kapanmasının ardından bir oluşum yapıldı. Bu oluşumun ardından geçen sene kurulan AFJET, Süper Amatör Lig'de şampiyon olurken bu sene de BAL'da şampiyonluğa oynayacak. Ve hedef: 3.Lig.

           

Takımın tüm masrafları AFJET'ten karşılandığı belirtilirken, Kulüp Başkanı da İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel. Takımın futbol şubesinden de eski Beşiktaşlı Ali Günçar sorumlu. AFJET Afyonspor futbol branşına ağırlık veriyor. Afyonkarahisar Belediyespor’da voleybol ve basketbol takımlarını destekliyor.

Bu arada Afyonkarahisar Belediyespor'un basketbol ve voleybol takımları da 2. Lig'e terfi ettiğini de öğrenmiş bulunmaktayım.

Yani futbol İl Özel İdaresinde, basketbol ve voleybol belediyede.

Daha önce yönetimde İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, ATSO Başkanı Hüsnü Serteser, Borsa Başkanı Mehmet Mühsürler ve işadamları görev almış. Yeni yönetim kurulu üye sayısını 5'e düşürmüşler.

            Genel kurulunu da yeni yapan AFJET, yeni sezonda hedefine ulaşmak için halkla birlikte çalışmalarına başlamış.

            Bravo Afyonkarahisar protokolüne, Bravo Afyonkarahisar halkına.

            Isparta'ya atandığı günden bu yana şehrin bütün sorunlarını tek tek inceleyen ve çözüm önerileri sunan Isparta Valisi Sayın Vahdettin Özkan şimdide 7'den 70'e herkesin merakla beklediği futbolda profesyonel bir takımın olmasıyla ilgili çalışmalar yaptığı konuşuluyor. İşte bir örnek. Afyonkarahisarlılar, tek yürek olmuşken, Isparta neden olamasın?

            Geçmişte ezeli rakibimiz olan Afyonkarahisar’ın birde ilçesi Sandıklıspor 3.Lig’de.

            AFJET örneğini vermek istedim, çünkü Isparta’nın kanayan yarası futboluna, sporuna el atılması lazım. Afyonkarahisar’da kent yöneticileri bir sorumluluk almış, biz Ispartalılar ise kavga ederek, geçmişi eleştirerek günümüzü geçiyoruz.

Kaybeden Isparta oluyor, kaybeden Isparta esnafı oluyor, kaybeden halk oluyor.

Bizden söylemesi...

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya 4 yorum yapıldı.
    YAZARLAR