25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
03 Mayıs 2013 Cuma 16:09

Ahşap Ürünlere Yoğun İlgi

Isparta Belediyesi tarafından 3.5 yıl önce Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın’ın talimatlarıyla kurulan ve bugün Gül Isparta markası ile IYAŞ AVM’de açılan Ahşap Ağaç Oymacılığı satış mağazası ile halka sunuldu.
Ahşap Ürünlere Yoğun İlgi

Isparta Belediyesi tarafından 3.5 yıl önce Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın’ın talimatlarıyla kurulan ve bugün Gül Isparta markası ile IYAŞ AVM’de açılan satış mağazası ile halka sunulan Ahşap Ağaç Oymacılığı Atölyesi’ndeki ürünler vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor.

Ahşap Ağaç Oymacılığı Atölyesi’nde imal edilen gül motifli sandıklardan, aynalara, koltuk takımlarından cam ürünlerine onlarca değişik üretimler Ispartalılarla buluşuyor. IYAŞ AVM’deki satış mağazasında incelemelerde bulunan Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, “Ürünlerimiz Gül Isparta adıyla markalaşıyor.

Bu mağazamızda bu ürünlerimizin satışını yapıyoruz. Kurduğumuz atölye, yetiştirdiğimiz ustalarımız ve üretilen ürünlerle bir istihdam oluşturuyoruz. Bunu geliştirip bu mağazanın da dışına taşma zamanı geldi. İncelemelerimizde yapılacak diğer çalışmaları tespit ettik. Bu mağazamız da ikinci bir aşamaya gelindi.

Çalışmalar geliştikçe yeni istihdam alanları oluşacak. Çalışmalarda belirli bir aşamaya geldi. Ürünlerimizin aranan nitelikte olmasını istiyoruz. Isparta’ya münhasır ürettiğimiz ürünlerimiz bu mağazamızda satışa sunuldu. Ağaçtan güllerimiz, takı kutuları, camla ilgili özel çalışmalar var. Yeni bir marka, oluşum, kimlik oluşturma gayretindeyiz. Bir ekonomik zincir kurmak amacıyla 3.5 yıldan bu yana çalışıyoruz.

Yaptığımız ürünlerimizin her biri tek, ileride antika niteliği taşıyacak. İnşallah üretim ve istihdam noktasında bir zincir, oluşum bir kaliteye ulaşma hedefimiz bulunuyor. Belediyemizin çok çeşitli konularda çalışmaları var. İstihdam oluşturma, kaybolan el sanatlarının geri kazanılmasının sağlanması noktasındaki çalışmalarımız devam edecek.

Bizim belediyemiz, tasarlayan ve üreten bir belediye konumunda. Bu satış noktamız, Isparta Belediyesi’nin tarihteki ilk sayfası oluyor. İnşallah bu sayfaları çoğaltmak istiyoruz. Bir kurumun böyle güzel şeyler yapabileceğini, üretim ve istihdam yapılabileceğini de ortaya çıkarmış oluyoruz. Bir kurumun özel sektör gibi çalışabildiğini ortaya çıkarıyoruz.

İnşallah bu düşüncelerin halkımız nezdinde de ilgi göreceği düşüncesindeyim. Bu çalışmaların kalıcılık vermesi için ileriye yönelik çalışmalar içerisinde de bizim kurul ve kurallar içerisinde çalışma prensiplerimizi ve vizyonumuzu anlatan kitapçıklarımız var.

Bu çalışmayı da benden daha sonra da devam ettirilebilecek vizyon ve kitapçıklarımız var. Bu çalışmaların yüzyıllarca devam etmesini de istiyoruz. Bunu kurumsallaştırıyoruz. Bunu geçici olarak basit bir siyasi döngü, siyasi bir düşünce, herhangi bir geleceği olmayan bir düşünce olarak yapmadık.

Isparta’ya istihdam sağlayacak, gelecek verecek bir konu olarak düşündük. Bunun tarihte yer almasını istiyoruz. Bu güzel çalışmalar Isparta halkımıza ve geleceğe hayırlı olsun” dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR