24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
20 Kasım 2013 Çarşamba 09:44

AK Parti Adayları Basına Sızdı Mı?

Yerel seçimlerde gözlerin çevrildiği AK Parti’de bazı illerin adaylarının basına sızdığı iddiaları gündeme geldi. Kanal7 Ankara temsilcisi Mehmet Acet’te bazı illerin adaylarının kesinleştiğini twetter hesabından yazdı.
AK Parti Adayları Basına Sızdı Mı?

AK Parti'nin büyükşehir adaylarının belli olduğu ve listenin sızdığı iddia ediliyor. Kanal 7'nin Ankara Temsilcisi Gazeteci Mehmet Acet, Twitter hesabından büyük oranda kesinleşmiş büyükşehir adaylarının listesini açıkladı.

Kabinedeki iki bakan Fatma şahin Gaziantep'ten, Binali Yıldırım İzmir'den aday gösterilecek. Aile Bakanlığı'ndan iki aday İstanbul ve Ankara'da mevcut belediye başkanları devam edecek. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım İzmir'den, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin Gaziantep'ten, eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ Erzurum'dan, AK Parti Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi ise Manisa'dan aday gösterilecek.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Zahteroğulları Mersin'den aday gösterilecek. AK Parti Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Edip Uğur ise 23. dönem milletvekili seçildiği Balıkesir'den aday olacak. Antalya'da ise eski belediye başkanı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel'de karar kılındı.

8 büyükşehirde mevcut adaylarla devam AK Parti'nin Ankara'da Melih Gökçek, Bursa'da Recep Altepe, İstanbul'da Kadir Topbaş, Kayseri'de Mehmet Özhaseki, Konya'da Tahir Akyürek, Kocaeli'de İbrahim Karaosmanoğlu, Sakarya'da Zeki Toçoğlu ve Şanlıurfa'da ise Ahmet Eşref Fakıbaba'yı yeniden aday göstereceği ileri sürüldü. 16 büyükşehir henüz netleşmedi Adana, Aydın, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Eskişehir, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Mardin, Samsun, Sivas, Ordu, Tekirdağ, Trabzon ve Van adaylarının ise henüz netleşmediği öğrenildi.

Isparta adayının ise Aralık ayında açıklanması bekleniyor.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 3 yorum yapıldı.
    YAZARLAR