19 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
12 Mayıs 2011 Perşembe 00:41

Ak Parti Adayları Rektör İbicioğlu'nu Ziyaret Etti

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Isparta Milletvekili adayları Süreyya Sadi Bilgiç ve Recep Özel, Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Hasan İbicioğlu’nu tebrik etmek amacıyla makamında ziyaret etti.
Ak Parti Adayları Rektör İbicioğlunu Ziyaret Etti

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Isparta Milletvekili adayları Süreyya Sadi Bilgiç ve Recep Özel, Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Hasan İbicioğlu’nu tebrik etmek amacıyla makamında ziyaret etti.

Ziyarette bugüne kadar milletvekilleri olarak her noktada üniversitenin güçlendirilmesi konusunda gerekli desteği gösterdiklerini söyleyen Bilgiç, “Bundan sonra da büyük bir şevkle bizler üzerimize düşen görevi sonuna kadar yerine getireceğiz. Sizinle de üniversitemizin yeni bir gelişme hamlesine başlayacağına, sizin de başarılı çalışmalara imza atacağınıza kuşkumuz yok. Her noktada sizin ve üniversitemizin yanında ve destekçisiyiz.” dedi.

Üniversitenin kuruluşundan bugüne kadar geçen süreçte üniversitenin güzel bir noktaya geldiğini vurgulayan Recep Özel ise konuşmasında şunları kaydetti: “Üniversite ile Isparta’nın bütünleşerek güzel çalışmalar yapılacağına, sizin de bir roket görevi görerek bu süreyi iyi bir şekilde değerlendireceğinize inanıyoruz. Biz de siyasetçi olarak birlikte çalışma arzumuzu, irademizi şimdiden ortaya koyuyoruz.”

SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu da bu ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getirerek “Üniversitelerin bilim, öğrenme ve aktarma gibi görevlerinin yanında bilimsel araştırma yapma aynı zamanda akademik liderlik rolleri vardır. Bu rollerin yerine getirilebilmesi açısından yerel çevredeki siyasilere, bürokrat, işadamları ve sivil toplum örgütlerine çok büyük görev düşüyor.”dedi. Üniversite ve Isparta’yı marka haline getirmeyi hedeflediklerini belirten İbicioğlu, üniversite ile vekillerin bütünleşik hareket ettiği takdirde Isparta ve SDÜ’nün ulusal ve uluslararası alanda marka haline gelebileceğini söyledi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 7 yorum yapıldı.
    YAZARLAR