21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
16 Nisan 2014 Çarşamba 09:39

AK Parti'de Çok Gizli İhanet Toplantısı

Bazı teşkilatların Cemaat’e destek verdiği görüşlerinin dillendirildiği MKYK toplantısında, parti aleyhine çalışanların tespit edilmesi için çalışmaların yoğunlaştırıldığı belirtildi.
AK Partide Çok Gizli İhanet Toplantısı

AK PARTİ MKYK, Cumhurbaşkanlığı seçimlerini görüşmek üzere önümüzdeki günlerde tek maddelik gündemle toplanacak. AK PARTİ MKYK dün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında toplandı. Yerel seçim sonuçlarının değerlendirildiği toplantıda, bazı seçim bölgelerinde teşkilatların ihanet ettiği görüşleri dile getirildi. MKYK toplantısında bazı teşkilatların Cemaat’e destek verdiği öne sürüldü.

TEŞKİLATLAR İHANET ETTİ TESPİTİ
AK PARTİ MKYK, Erdoğan Başkanlığında dün gerçekleştirdiği yaklaşık 5 saat süren toplantısında ağırlıklı olarak seçim sonuçları değerlendirdi.
ANKA’nın edindiği bilgilere göre; toplantıda özellikle başarısız olan illerde bazı teşkilatların partiye ihanet ettiği tespitinin yapıldığı öne sürüldü. Cemaat’in, bazı bölgelerde AK PARTİ aleyhine çalıştığı ve bazı teşkilatların da Cemaat’e destek verdiği görüşlerinin yapıldığı MKYK toplantısında, parti aleyhine çalışanların tespit edilmesi için çalışmaların yoğunlaştırıldığı belirtildi.

Başbakan Erdoğan MKYK toplantısında da yine Cemaat’in partilerine ve Hükümet'e yönelik ihanetlerine vurgu yaptı. Erdoğan, Cemaat’in kökünü kazıyacaklarını vurguladı. MKYK toplantısının son gündem maddesi olan Cumhurbaşkanlığı seçimi geç olduğu için görüşülmediği gelen bilgiler arasında yer alırken önümüzdeki günlerde MKYK’nın yeniden toplanarak Cumhurbaşkanlığı seçimlerini ele alacağı belirtildi.

MKYK ÖZEL GÜNDEMLE “CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNİ”
GÖRÜŞMEK ÜZERE TOPLANACAK
AK PARTİ MKYK önümüzdeki günlerde, Cumhurbaşkanlığı seçimlerini görüşmek üzere tek maddelik gündemle toplanacak. Toplantıda Cumhurbaşkanlığı seçimleri, AK PARTİ’nin adayı, Başbakan Erdoğan’ın bu konudaki görüşleri sorulacak.

ANKET SONUÇLARI DEĞERLENDİRİLECEK
Öte yandan AK PARTİ’nin üç değişik şirkete yaptırdığı Cumhurbaşkanlığı seçimlerine dönük anketlerin de özel gündemle toplanacak olan MKYK’da değerlendirileceği kaydedildi.

MİLLETVEKİLLERİ GÜNDEME GETİRECEK
Öte yandan Başbakan Erdoğan partisinin milletvekilleri ile yarın kahvaltıda buluşacak. Seçim sonuçları gündeminin ana konuyu oluşturacağı kahvaltılı toplantıda milletvekillerinin Cumhurbaşkanlığı adaylığını Erdoğan’a sormaları bekleniyor.

ÜÇ DÖNEM KURALI
Milletvekilleri kahvaltılı toplantıda AK PARTİ’nin tüzüğünde yer alan “üç dönem kuralını” da gündeme getirmeleri bekleniyor.

Ayrıca AK PARTİ’nin, 2-3-4 Mayıs tarihlerinde yapacağı ve geleneksel hale gelen kamp toplantılarının Kızılcahamam yerine Abant’ta yapılması kararına varıldığı belirtildi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 3 yorum yapıldı.
    YAZARLAR