20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
09 Haziran 2014 Pazartesi 00:35

Ak Parti'de Sıra Isparta Merkez ve İlçe Teşkilatında Mı?

30 Mart yerel seçimlerinin ardından AK Parti'de değişim için düğmeye basıldı.
Ak Partide Sıra Isparta Merkez ve İlçe Teşkilatında Mı?

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Genel Merkezi'nin Eğirdir, Sütçüler, Senirkent ve Aksu ilçe teşkilatların istifasını istemişti.

Türkiye genelinde ise revize edilecek il sayısı 25’e, ilçe sayısı 500′e çıkarılmıştı.

Bu değişimde etkilenecek il ve ilçelerin listesi bütün olarak açıklanmasa da yenilenme de 4 temel kriter dikkat çekiyor.

1. Cemaat yakınlığı olanlar
2. Ciddi başarısızlık
3. Metal yorgunluk gösterenler
4. Yeni seçilen Belediye Başkanları’nın şikayetci oldukları…

Al Jazeera'nin AK Parti kaynaklarından edindiği bilgiye göre, kadrolarda yeni isimlere ve daha çok milli görüş kökenli gençlere yer verilecek.

Bu gelişmelerinin ardından gösler Isparta merkez ve ilçe teşkilatına çevrildi.

Müstakbel Genel Başkan'a hazırlık mı?

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine 2 ay kala henüz adaylar netleşmese de Erdoğan'ın adaylığına kesin gözüyle bakılıyor. Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığına aday olup seçilirse, başbakanlıkla birlikte, parti başkanlığını da bırakacak. Bu durumda AK Parti'nin 45 gün içinde yeni genel başkanını seçmek üzere Kongre yapması gerekiyor.

Mevcut delegeyle yeni Genel Başkan seçiminde bir sürpriz yaşamamak için Ak Parti'de uzun süredir titiz bir çalışma yürütülüyordu. Buna göre yenilenmeye gitmek isteyen partide İl Başkanları ve ekiplerinden istifaları istendi. Yeni göreve gelecek yönetimler AK Parti'nin Genel Kongresi'nde oy kullanacak delege listelerini de belirleyecek. Böylece yapılacak yeni görevlendirmelerle yeni yönetim ve delege müstakbel Genel Başkan'ın iradesiyle bugünden oluşturulmuş olacak.

AK Parti 30 Mart Yerel seçimlerinden sonra Genel Merkez'de önemli değişikliklere gitmiş. Partinin Teşkilattan sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı koltuğuna Ekrem Erdem'in yerine Süleyman Soylu getirilmişti.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 3 yorum yapıldı.
    YAZARLAR