24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
12 Mart 2012 Pazartesi 12:40

Ak Partili Meclis Üyeleri Günaydın'ı Kınadı

Ak Partili Meclis Üyeleri Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın'ı Kınadı.
Ak Partili Meclis Üyeleri Günaydını Kınadı

Geçtiğimiz cuma günü yapılan Belediye Meclisi Toplantısı’nda, imarla ilgili konular görüşülürken, sert tartışmalar yaşanmıştı.

Bu tartışmalar esnasında Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın sarf ettiği sözler, gündemin bir numarası maddesi oldu.

Mecliste yaşanan bu tartışmalar ve Başkan Günaydın’ın belediye meclis üyelerine sarfettiği bu sözlerin ardından AK Partili Meclis Üyeleri Başkan Günaydın’ın sarfettiği bu sözleri kınayan bir mesaj yayınladı.

Mesajı meclis üyeleri adına Ahmet Aydemir açıkladı. Aydemir, “Isparta halkının şehrül emin olarak görev verip yetkilendirdiği, tek işi Isparta’ya hizmet etmek olan sayın Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın son zamanlardaki tavrı, davranış ve söylemlerinden endişe duymaktayız. Zira sayın Günaydın’ın bu tavrı geçtiğimiz Cuma günü yapılan mart dönemi son oturumunda bir defa daha ortaya çıkmıştır. Sayın Başkan, temsil ettiği makama ve Isparta’ya hiç yakışmayan söylem v eylemlerde bulunmuştur. Bu hareketi kendisi gibi halkın oylarıyla seçilip yetkilendirilmiş kişilere yönelik yapmış olması elem vericidir. Sayın belediye başkanı, eleştirilere açıklamalara ve söylemlere karşı, tahammülsüzlüğünü bazı üyelerimize salak herif, şarlatan gibi meclisimize yakışmayan sözlerle göstermiştir. AK Partili belediye meclis üyeleri olarak sayın Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ı kınıyor ve kamuoyu önünde özür dilemeye davet ediyoruz. Ayrıca, sayın başkandan belediye meclisinde alınan kararların uygulanması konusunda gerekli hassasiyeti göstermesi gerekirken, meclis çalışmalarına önem vermediği tutum ve davranışlarından anlaşılmaktadır. Konunun takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz” dedi.

NEDEN TEPKİ GÖSTERİLMEDİ
“Mecliste yaşanan olaylara niçin tepkinizi göstermediniz” sorusuna ise Aydemir, “Başkan Günaydın, meclisi terk etti. Ancak, toplantı henüz kapatılmamıştı” dedi. Aydemir, “Olaya tepki gösterecek fırsat tanınmadı. Tartışma esnasında sayın belediye başkanı meclisi terk edip gitti. Yani tepki gösterecek zaman olmadı. Bir meclis başkanı, meclisi terk edip gitti” dedi.

Aydemir, tartışmaların bulunan mevkiden geri gidilmesine neden olacağını belirtti. Aydemir, “Bu durum, Isparta’nın zararınadır” diye konuştu.


Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR