23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
07 Temmuz 2014 Pazartesi 12:03

Akademisyen Eksikliğinden Açılamıyor

Yaklaşık 3 yıl önce açılan ancak akademisyen yetersizliği nedeniyle bir türlü eğitim-öğretime başlayamayan SDÜ İletişim Fakültesi, nihayet yeni akademik yılda öğrenci kabul edecek. Ancak fakültede sadece bir bölümün öğrenci almasına izin verildi.
Akademisyen Eksikliğinden Açılamıyor

Üniversite tercih işlemleri 7-17 Temmuz tarihleri arasında ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden yapılabilecek.

Süleyman Demirel Üniversitesi’ne 2014-2015 eğitim-öğretim yılı için 16 bin 865 kontenjan verildi. Bu kontenjanlar içerisinde en sevindirici gelişme İletişim Fakültesi’nde yaşandı. 2011 yılında kurulan SDÜ İletişim Fakültesi, geçen 3 yılın ardından ilk kez öğrenci kabul edecek. Bugüne kadar akademisyen eksikliği nedeniyle bir türlü eğitim-öğretim hayatına başlayamayan İletişim Fakültesi’ne 130 öğrenci kontenjan ayrıldı.

SADECE 1 BÖLÜM ÖĞRENCİ ALACAK

Ancak ÖSYM, SDÜ İletişim Fakültesi’nin sadece Halkla İlişkiler Bölümü’ne öğrenci alınmasına onay verdi. Halkla İlişkiler Bölümü’ne 65, Halkla İlişkiler Bölümü İkinci Öğretime 65 olmak üzere toplam 130 kontenjan tahsis edildi. İlk kez öğrenci kabul edecek bölüm için taban puan açıklanmadı. İletişim Fakülteleri’nde bulunan Radyo, Tv ve Sinema, Gazetecilik ve Görsel İletişim Tasarımı bölümleri için SDÜ’ye henüz onay çıkmadı. Diğer bölümlerin öğrenci kabul edememesinin sebebi olarak akademisyen eksikliğinin gösterildiği ileri sürüldü.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR