24 Eylül 2017 Pazar

Neriman CANBOLAT / Ajans32

Akıllı Yatak ve Uyku

10 Nisan 2011 Pazar 22:45

     Geçen gün sırtımda biraz ağrı vardı, mevsimseldir deyip dikkate almadım. İlerleyen günlerde devam etti ve baya da rahatsız olmaya başladım. Dedim bu böyle olmayacak bir uzmana gitmeliyim. Filmler vs derken bir problem olmadığı anlaşıldı ama ağrılarım yine devam ediyordu.
İlaç da kullanmak istemiyorum, bir arkadaşım yataklardan bahsetti. Biraz araştırma yapmam sonrasında akıllı yataklara gözüm takıldı.

    Sonuçta bir tane yastığıyla beraber sahip oldum ve bir aydır kullanıyorum. Bu arada hakikaten ağrılarım kalmadı, uyku düzenim yerine geldi. Böyle olunca da gün içindeki aktivitem daha iyi hale geldi. Hepimizin çok sevdiği faktörler arasında ilk sırayı sanırım uyku alır. Uyku vücudumuzun kendini yenilediği dönemdir. Bu yenilemeye, izin vermezsek, çabuk yaşlanırız. Cildin, vücudun ve hafızanın genç kalmasını sağlayan, derin uykuda salgılanan growth ( büyüme ) hormonudur. Aktif olmak, sağlıklı uyku ile mümkündür. Sağlıklı uykunun yararları saymakla bitmez.
-          Algılama ve dikkati artırır.
-          Refleksleri doğru ve olumlu yönde etkiler.
-          Hafızanın daha iyi çalışmasını sağlar.
-          Sağlıklı bir ruh hali oluşturur.
-          Enerji verir.
-          İşteki başarının, verimlilik ve yaratıcılığın, iletişim becerilerinin artmasına yardımcı olur.
-          Güne zinde ve dinç başlanır.
-          Omurgayla barışık bir gün başlar.
  Yani yaşamımızın üçte biri uyumakla geçiyor. O halde soralım: Yaşam boyunca en fazla temas kurduğumuz eşya nedir?
     Elbette ki yatak…
     Evet, bütün bu güzelliklere kavuşmak, ideal bir yatak ve yastıkla gerçekleşir. Yatak günümüzün sekiz saatini paylaştığımız ciddi bir sağlık ürünüdür. Yatak vücudumuzun gömülmesini engelleyecek kadar sert, ama sırt eğrilerini koruyacak kadar da yumuşak olmalıdır. Hem sağlıklı olanlar, hem de bel, boyun, sırt ağrısı gibi sorunları olanlar, vücudun şeklini alan yatakta yatmalıdır. İyi bir uyku için nasıl bir yatakta yatıldığı önemlidir. Uyku süresince, vücudun yüksek miktarda su atmasından dolayı, eğer yatakta kullanılan malzemeler anti alerjik değilse, sağlıklı bir uyku geçirebilmek mümkün olmaz. Yatak bakteri üreten bir kültür halini alır. Onun içinde yatak alırken güvenilir bir marka seçmeli, hizmet garantisi olan firmalardan alış veriş yapmalıyız.

      Uzay teknolojisiyle üretilen, üst yüzeyinde kullanılan “ Viskoelâstik”  malzeme ile basınç azaltıcı özelliğe sahip, hafıza özelliği olan akıllı yatak ve yastıklar üretilmiş. İçeriğindeki hafıza hücreleri vücut ile temas ettiği anda ısı ve basınca bağlı olarak hareket etmeye başlar ve hareketlenme yatak vücudun şeklini alana kadar devam eder. Bel ve sırt ağrılarının tedavi sürecine yardımcıdır. Özel kesim destek süngeriyle güçlendirilen hava sirkülâsyonu ile terlemeyi engellemesi için tasarlanmıştır. Bu yataklar toz,  mite bakteri barındırmaz, hijyenik tir.

     Vücudumuzla tam uyum sağlayan, vücut üzerindeki basıncı azalttığı ve kan dolaşımını rahatlattığı için fizik tedavi ve uyku uzmanları tarafından özellikle önerilen visco yataklar ve şekilli boyun destek yastıkları daha kaliteli sonuçlar doğurmaktadır. Biz uyuduğumuzu sanıyorken… Meğer uyumuyormuşuz…
      Uykuda nefes alış verişimizin kolaylaşması, uykudaki nefes tıkanıklığının kolay ve pratik çözümü horlama yastığı yani akıllı yastıklar da;  mide asidinin yemek borusuna temasını önleyen çözüm reflümed ve reflümax ta. Boyun fıtığı ve boyun problemlerinde, boyun omurgasının anatomik yapısına uygun şekliyle boyun ve omuz kaslarını destekleyen yastık viscogold da.
 

      Daha birçok rahatsızlıklarımızda bize medikal destek veren akıllı yastık ve yatakların faydalarını saymakla bitiremeyiz. Ben aldım kullanıyorum, dostlarıma da tavsiye ederim.

      Güzel kaliteli uykular ve dinç uyanmalar dileklerimle…
 

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya 3 yorum yapıldı.
    YAZARLAR