26 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
11 Ocak 2016 Pazartesi 11:01

AKP Basın Özgürlüğüne Gölge Düşürdü

AKP Basın Özgürlüğüne Gölge Düşürdü
AKP Basın Özgürlüğüne Gölge Düşürdü

Cumhuriyet Halk Partisi Isparta Milletvekili İrfan Bakır, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Bakır, mesajında; "Ülkemizde Yasama, Yürütme ve Yargı kuvvetlerinin yanında dördüncü bir kuvvet olarak nitelendirilen basının, ne denli bir öneme sahip olduğu açıktır. Bu kadar öneme sahip olan bu kurumun görev ve sorumlulukları haliyle fazladır. Vatandaşlarımızı en hızlı bir şekilde, doğru ve tarafsız olarak bilgilendirmek, basın mensubu çalışanlarının en asli görevidir. Bu görevlerini yerine getirirken sorumluluklarını bilerek günün her saati haber peşinde olan, birçok fedakarlık ve zorluk içinde çalışan basın mensuplarına, ülkemizde hak ettiği kadar değer verilmemektedir. Özellikle son yıllarda AKP yönetimi ile birlikte basın özgürlüğünü kaybetmiş, baskı altına alınmaya çalışılmıştır. Tüm bu zorluklara karşı tarafsızlığını kaybetmeden, gerçek ve doğru haber yapan basın mensuplarını gönülden kutluyorum.

Basın bir ülkenin gelişmesinde ve demokraside olmazsa olmazdır. Basının, toplumun aydınlatılmasında ve bilgilendirilmesinde rolü büyüktür. Uluslararası basın raporlarına göre Türkiye Cumhuriyeti basın özgürlüğü sıralamasında birçok ülke arasında son sıralarda yer almaktadır. Hiç şüpheniz olmasın ki, daha özgür bir basın için, korkutulmayan, susturulmaya çalışılmayan, özgürlükleri kısıtlanılmayan bir basın için, siz değerli basın mensuplarıyla birlikte haksızlıkların her zaman karşısında olacak, her zaman sizlerin hakkını savunacağız.

Ben bu düşüncelerle, her türlü zorluklara göğüs geren, fedakarlıklardan kaçınmayan, cefakar ve çok değerli basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. Saygılarımla" dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR