23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
17 Nisan 2012 Salı 17:03

Akut Tır’ı Eğirdir'e Geliyor

Eğirdir’de ''Hayata Devam Türkiye'' projesi kapsamında vatandaşlara afet eğitimi verilecek.
Akut Tır’ı Eğirdire Geliyor

Arama Kurtarma Derneği (AKUT) ve Aksigorta Firmasınca yürütülen proje çerçevesinde Eğirdir Belediyesi işbirliği ile ''HAYATA DEVAM TÜRKİYE'' projesi kapsamında vatandaşlara eğitim verilecek.

Tarihi Eğirdir Kale Meydanı'nda yerini alacak Türkiye'nin ilk 3 boyutlu G-Force deprem Simülasyon Tırı’ndaki görevliler, öncelikle doğal afetlerden korunma yollarını anlatacaklar.

Arama Kurtarma Derneği (AKUT) "Hayata Devam Türkiye" projesinin 3. etabı Isparta’da yapılıyor. Proje kapsamında 26-27-28 Nisan günleri Isparta’ya gelecek olan AKUT Tırı, 27 Nisan Cuma günü Eğirdir Kale Meydanı’nda gün boyu vatandaşlara eğitim verecek.

1999 Türkiye depreminin ardından AKUT'un deprem bilincini arttırmak için başlattığı "Hayata Devam Türkiye" projesinin bir etabı da Isparta’da gerçekleştirilecek.

Afetlere hazırlık kapsamında deprem, yangın ve sellere karşı koruyucu ve önleyici konuların, doğru biçimlerinin ve sigorta bilincinin anlatıldığı faaliyetle Türkiye'nin ilk üç eksenli hareket edebilen gezici deprem simülatörü, eğitim filmi gösterimi, halka açık eğitim panoları sergisi, engelliler, çocuklar ve ebeveynler için hazırlanmış eğitim kitapçığı dağıtımı, ilköğretim 4.5.6. ve 7.sınıf öğrencilerine seminerler düzenlenecek.
Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral, AKUT Tırı’nın Eğirdir’e gelmesinin bir fırsat olduğunu belirterek, “Halkımızın deprem ve afetlere yönelik eğitim alacağından dolayı çok memnunuz. AKUT Başkanı Ali Nasuh Mahruki ve idarecileri ile emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR