24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
18 Temmuz 2012 Çarşamba 18:03

Allah Bir Daha Böyle Acı Yaşatmasın…

Geçtiğimiz günlerde Samsun’da yaşanan sel felaketinin daha büyüğü Senirkent ilçemizde tam 17 yıl önce yaşanmıştı. Senirkent sel felaketinde 74 kişi hayatını kaybederken, çok sayıda ev kullanılamaz hale gelmişti.
Allah Bir Daha Böyle Acı Yaşatmasın…

Samsun’da geçtiğimiz günlerde yaşanan sel felaketi akıllara Senirkent’te tam 17 yıl önce 13 Temmuz 1995 günü yaşanan ve 74 vatandaşımızın yaşamını kaybettiği acı olayı getirdi. Bilindiği gibi 13 Temmuz akşamı Senirkent’in dağından gelen sel ve çamurun altında kalan Senirkent’te bu felaketin ardından tam 17 yıl geçti.

Dağdan gelen selin yol açtığı felaketin izleri kısa sürede giderilmeye çalışıldı. Ancak felakette kaybedilen 74 kişinin acısı ise hala dün gibi tazeliğini koruyor. Senirkent’te bir daha böylesi felaketlerin yaşanmaması için gerekli önlemler alındı ve selin geldiği dağlık alan kısa sürede ağaçlandırıldı ve hayvan otlatmaya kapatıldı. Devlet, felaket sonrası Senirkent’in tahrip olan alt yapısını yeniden inşa etti ve ilçede bu felaketin yaraları kısa sürede sarılmaya çalışıldı, ancak ölenler

Senirkent’te 13 Temmuz 1995 tarihinde saat 20.10'da Kapı Dağına yağan yağmurun önüne kattığı çamur ilçe merkezine akması sonucu büyük bir sel felaketi meydana gelmişti.

74 vatandaşımızın hayatını kaybettiği bu olay sonunda 209 ev oturulamaz hale gelirken, Devlet tüm imkanları seferber ederek gerekli yatırımları süratle başlatmış ve bunun sonucunda felaketin açtığı zararlar giderilmişti.

Senirkent Belediye Başkanı Hüseyin Baykal, felaketin ardından 17 yıl geçmesine rağmen acı olayın üzüntüsünü hala yaşadıklarını belirterek, felakette yaşamını yitiren 74 hemşehrilerini asla unutmadıklarını belirtti.

İşte 13 Temmuz 1995 tarihinde Senirkent’te meydana gelen sel felaketinde hayatını kaybeden 74 kişinin isimleri :

“Havvali ERSOY, Hacı Mürüvvet TORTOP, Ali Kemal BAYRAM, Dudu UTKU, Mehmet OĞUZOĞLU, Havvali OĞUZOĞLU, Sebahat OĞUZOĞLU, Fethiye KARAARSLAN, Ferhan KARAARSLAN, Kamile AKYOL, Kadriye AKYOL, Emine AKYOL, Burak AKYOL, Feden GÜLEŞÇİ, Dudu GÜLEŞÇİ, Gülnur GÜLEŞÇİ, Fatma GÜLEŞÇİ, Yılmaz GÜLEŞÇİ, Yalçın GÜLEŞÇİ, Münevver KALAĞAN, Yüksel YALDIZ, Melahat YALDIZ, Gülsün TAŞDELMİŞ, Özer TAŞDELMİŞ, Havva BULGURCU, Gülsüm BULGURCU, Hatice BULGURCU, Uğur AYAN, Gülnur AYAN, Kamile Sedef AYAN, Fethiye ALAN, Güllü AKKEÇİLİ, İsmet PARLAK, Mustafa ÇELİKÖZ, Ayşe ÇELİKÖZ, Mesut ÇELİKÖZ, Yurdagül ÇELİKÖZ, Ceylan ÇELİKÖZ, Hüseyin Avni İLHAN, Huriye İLHAN, Ayşe İLHAN, Ümmü AŞANYILMAZ, Hatice AŞANYILMAZ, Ahmet Remzi ATABAY, Neslihan ATABAY, Ümmü AKÖZ, Hediye ULUDAĞ, Muharrem İNAN, Ayşe İNAN, Muammer DEMİRELLİ, Fatma DEMİRELLİ, Havvali DEMİRELLİ, Hasan Ali DEMİRELLİ, Fedime CEVİZLİKAYA, Senem CEVİZLİKAYA, Memnune BARDAK, Gülsüm CANDAN, Cemal KABAK, Ümmühan BAŞKAL, Galip YANIK, Hüseyin TAŞAN, Emine Durdu FINDIK, Muhittin ALAN, Ayşe ALAN, Fatma ALAN, Abdullah ALAN, Fethiye ALAN, Bekir KİRAZ, Ünlü KİRAZ, Ayşe KİRAZ, Neslihan KİRAZ, Sultan KİRAZ, Fatma ÇERÇİ, Habibe KORKUT.”

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 3 yorum yapıldı.
    YAZARLAR