23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
13 Nisan 2015 Pazartesi 08:59

Alo Moloz Hattı

Isparta Belediyesi'nden yeni bir hizmet...
Alo Moloz Hattı

Belediye Meclisi Nisan ayı son oturumunda Tarife Komisyonu'nun molozlar konusunda aldığı kararı görüştü.

Komisyon Başkanı Musa Kaya, inşaat atıkları, yıkıntı, hafriyat toprağı ile ilgili yeni kararlar aldıklarını belirterek, ''Hafriyat komisyonu yönetmeliği gereğince belediyemiz yeni bir hafriyat döküm alanı yapmıştır. Bu alan çöp depolama alanı yanındadır. İlimizde tüm hafriyat atıkları oraya götürülecektir. bu hizmetin karşılığında bir fiyat belirledik'' dedi.

HER ARAÇ İÇİN 150 TL, TON BAŞINA 2,5 TL ALINACAK
Belirledikleri ücretleri açıklayan Kaya, ''Örneğin taşıma izin belgesi olarak her araç için 150 TL alınacak. Bu belgelerin kaybı sonucunda tekrar müracaatında 50 TL alınacak. Herhangi bir yeden hafriyat alınacak orası için 1 defaya mahsus 50 TL alınacak. bunların depolanması hususunda ise kantar var. bu kantara giren hafriyat döküntüleri için ton başına 2,5 TL alınacak'' diye konuştu.

Öte yandan Alo Moloz Hattı kurduklarını açıklayan Kaya, ''Bunun numarası da 260 21 00'dır. Örneğin mahalle sakinlerinden herhangi bir vatandaşın evinde küçük molozlar oldu. bunları çuvallıyorlar evinin önüne koyuyorlar. biz de bunu alıp götürüyoruz ve çuval başına 2 TL alacağız. Bazı arkadaşlar 'Traktörle getirsek ne olur?' dedi. 2 tona kadar hizmet olduğu için ücret alınmayacak'' şeklinde konuştu.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR