24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
18 Temmuz 2013 Perşembe 12:07

Altın Yatırımcısına Önemli Uyarı

En büyük altın yatırımcısı John Paulson, altındaki düşüşten endişelenmediğini açıkladı Dünyanın en büyük altın yatırımcısı ve efsanevi fon yöneticisi John Paulson, değerli metalde son dönemde yaşanan değer kaybından endişelenmediğini belirtti.
Altın Yatırımcısına Önemli Uyarı

CNBC’ye konuşan Paulson, ABD Merkez Bankası’nın uzun zamandır devam eden parasal genişleme politikasının enflasyon yaratacağını, bu durumda da altın yatırımcısını olmasının kendisini güçlü kılacağını söyledi.

ALTIN UYARISI
Paulson, “Fed günümüze kadar çok fazla para bastı ama bunun enflasyona etkisini görmedik. Enflasyona karşı altın satan insanlar son dönemde sabırlarını yitirdi ve ellerindeki altınları sattı. Ben altın satın alma mantığının hala mantıklı olduğuna inanıyorum. Para basmanın etkileri er ya da geç enflasyon olarak geri dönecek. Sadece bunun ne zaman olduğunu bilmek zor” diye konuştu.

Efsanevi fon yöneticileri arasında gösterilen John Paulson, altın fonundaki değer kaybına rağmen genelde ünlü yatırımcının portföyü başarılı bir performans sergiliyor. Yatırımcının fonun başarısının altında konut sektöründeki varlığı da etkili.

EN İYİ YATIRIM EV SATIN ALMAKTIR
Paulson, ABD konut sektöründe ciddi bir iyileşme dönemine girildiğine inanıyor. Ünlü yatırımcı bu konuyla ilgili olarak CNBC’ye, “Konut sektörü dibe vurdu. Oradan yukarı çıkması da an meselesi. Bence bir kişinin ABD’de yapabileceği en iyi yatırım konut satın almaktır. Ödeyebilirlik son zamanların en iyi durumunda” dedi.

Paulson, 2008-2009 krizinde riskli konut kredilerine karşı fiyatların düşeceğine yönelik yatırım yapmış ve tüm yatırımcıların battığı bir dönemde süreci lehine çevirmesiyle ünlenmişti.

Paulson konuşmasında ABD konut sektöründe iyileşme yaşanacağına yönelik güçlü bir inancı olduğunu dile getirdi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR