25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
27 Kasım 2012 Salı 08:40

Altınbaşak’tan Akdeniz’in En Büyük Eğitim Kompleksi

Altınbaşak Eğitim Kurumlarının Sav’da 40 dönümlük alanda oluşturduğu eğitim tesisi Akdeniz ve Ege bölgesi’nin en büyük eğitim kompleksi özelliğinde.
Altınbaşak’tan Akdeniz’in En Büyük Eğitim Kompleksi

Altınbaşak’ın 2.lise olarak açtığı komplekste 3 ayrı okulda 450 öğrenci eğitim görüyor. Kampüste inşaat süreci 1 yıl içinde tamamlanacak. İçerisinde eğitim binasının yanı sıra yurt, spor salonları, konferans salonları ve labaratuarların bulunduğu kompleks Akdeniz Bölgesinin hatta Ege Bölgesinin en büyük kompleksi konumunda.

Özel Altınbaşak Eğitim kurumlarının 1.5 yıl gibi kısa bir sürede inşaatını tamamladığı Sav Kompleksinde içinde 3 ayrı okulun bulunduğu 2 lise açıldı. Demir köprü mevkiindeki eğitim binası Bedri Ayhan Lisesi,Bedri Ayhan Anadolu Lisesi ve Bedri Ayhan Anadolu Öğretmen lisesine ilave olarak Sav’da Altınbaşak Anadolu Lisesi, Altınbaşak Anadolu Öğretmen Lisesi ve Altınbaşak Anadolu Sağlık Meslek Lisesi adı altında 3 okul daha açıldı. Bu 3 yeni okulda 450 öğrenci eğitim-öğretim görüyor. Bedri Ayhan okullarında 250,Altınbaşak ilkokul ve ortaokulu’nda ise 700 öğrenci bulunuyor.
Özel Altınbaşak Eğitim Koordinatörü Vahit Çiftçi Sav’da yapılan kompleks ile ilgili şu bilgiyi verdi;

“Kompleks projesi içinde 40 derslik eğitim binası,laboratuarlar,dil sınıfı,proje sınıfı,600 kişilik yemekhane kantin, 500 kişilik konferans salonu,2 spor salonu,mutfak,halı saha ve 250 kişilik yurt binası bulunuyor. Bu tesislerin bir çoğu tamamlandı .İnşaatı devam eden kısım 1 yıl içinde tamamlanmış olacak.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR