19 Haziran 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
22 Aralık 2017 Cuma 18:40

Amaç; Ürünleri Tanıtmak

Amaç; Ürünleri Tanıtmak
Amaç; Ürünleri Tanıtmak

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından Isparta’da üretimi yapılan ürünler Müdürlük önünde açılan stnadla tanıtıldı. İl Müdürü Mehmet Tuğrul; “Bu ürünlerimizi tüm Türkiye'ye tanıtmak istiyoruz” dedi. 

21 Aralık Dünya Kooperatifçilik Günü, Isparta Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü bahçesinde ürün tanıtımı yapılarak kutlandı. 

Isparta Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından 21 Aralık Dünya Kooperatifçilik Günü nedeniyle kentte yetiştirilen ürünleri tanıtmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenledi. Elma, lavanta ve gül gibi ürünler ile bunlardan üretilen kozmetik, yiyecek, içecek ve bakım ürünleri etkinlikte sergilendi. Tanıtım adına ücretsiz ikramlarda bulunulan etkinlikte, ayrıca vatandaşlara satışlar yapıldı. GTH İl Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen etkinliğe İl Müdürü Mehmet Tuğrul, Tarımsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Isparta İl Koordinatörü Prof. Dr. Süleyman Gülcü, kooperatifler ile birliklerin başkan, yönetici ve üyeleri katıldı.

TUĞRUL: "İLİMİZ ÜRÜNLERİNİ 

TÜRKİYE'YE TANITMAK İSTİYORUZ"

Dünya Kooperatifçilik Günü'nün tüm dünyada olduğu gibi Türkiye ve Isparta'da da çeşitli etkinliklerle kutlandığını dile getiren GTH İl Müdürü Mehmet Tuğrul, "Bugün itibariyle ilimizde de etkinlikler yapmaktayız. Kooperatiflerimizin ürettiği ürünleri bugün bahçemizde sergiye çıkardık ve tanıtıyoruz. Bu ürünlerimizi tüm Türkiye'ye tanıtmak istiyoruz. Kooperatiflerimizin ve üyelerinin ürettiklerini başta elma sirkesi olmak üzere, elmamızla, sarımsağımızla ve yine Genç Çiftçiden verdiğimiz destekle üretilen çiftlik yumurtalarımızla birlikte ilimizde öne çıkan bal üretimiyle ilgili ürünlerimizi, İl Müdürlüğümüz bahçesinde bugün vatandaşlarımızın hizmetine açtık, tanıtımını yapıyoruz. Kooperatiflerimizin daha da güçlenmesi adına 'Ne yapılabilir?' toplantıları yaptık. Bu etkinliğimize bu yıl itibariyle başlayıp, önümüzdeki yıllarda genişleterek, büyüterek devam etmek istiyoruz. Bu konuda da kooperatiflerimizle hep beraberiz. Onların daha iyi ürünler yetiştirmesine İl Müdürlüğü olarak destek vermeye devam edeceğiz. Ben hepsine şimdiden teşekkür ediyor, bol ve bereketli yıllar diliyorum" dedi.

KANLI; “KATKISININ BÜYÜK 

OLACAĞINA İNANIYORUM” 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü önünde düzenlenen etkinlik hakkında görüş belirten Eğirdir ilçesi Serpil Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Mustafa Kanlı, "İlk kez düzenlenen bu çalışmayı iyi buldum. Faydası olur" diye konuştu.

Dünyanın ilk ve tek gül kahvesi de tanıtıldı

Etkinlikte yer alan ve gül ile kahveyi birleştirerek yaptığı üretimi sergileme fırsatı bulan Abdullah Alkan, "Bu şekilde küçük esnaf olarak desteklemeleri bizim için önemli. Hem motivasyon veriyor hem de daha güzel şeyler çıkarmamızı sağlıyor. Bu yüzden bu tarz etkinliklerin yerinde ve sürekli olmasını istiyoruz. Biz, gül kahvesi olarak bu etkinliğe katıldık. Dünyada ve Türkiye'de ilk olan ürünümüzü burada ikram edip, sergiliyoruz. Şu anda yerel bir ürünüz, bu ürünümüzü ulusal ve hatta dünyanın da tanıyabileceği bir ürün haline getirmek istiyoruz. Özelliği itibariyle tek bir ürün. Biz bu ürünümüzde aroma ve esans kullanmıyoruz, bunun içinde tamamen gül yaprakları var. Biz gül yapraklarından içimi güzel ve Isparta'yı da anlatan bir kahve imal ettik. Bunu da şu an insanlarla paylaşıyoruz" şeklinde konuştu.

"ÜRÜNLERİMİZİ TANITMA FIRSATI BULDUK"

Son yıllarda Keçiborlu ilçesindeki Kuyucak Köyü ile büyük bir çıkış yakalayarak kadın girişimcileriyle öne çıkan lavanta, farklı ürünlerin sergilendiği stant ile bu etkinlikte de yer buldu. Lavanta Kokulu Köy Kadın Girişimi Üretim ve İşleme Kooperatifi Başkanı Huriye Tezcan, "Kolonyamız, kremimiz, lavanta torbamız ve çeşit çeşit süslerimiz var. Biz lavantanın çayını - kahvesini herşeyini bu kooperatif sayesinde yaptık. Etkinliği güzel bulduk. Burada tanışma ve kaynaşma ortamı güzel oldu. Tanıtım konusunda umduğumdan daha güzel oldu. Ürünlerimizi tanıtma fırsatı bulduk. İl Müdürlüğümüze çok çok teşekkür ediyoruz” dedi. 

 
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR