22 Eylül 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
20 Haziran 2013 Perşembe 08:00

Ankara’da Isparta Rüzgarı

TOBB'un Isparta'ya yapacağı okul protokolü imza töreni için Ankara'da bir araya gelen Isparta heyeti, Başkent’ta adeta gül kokusu yaydı. Protokol imzalandı, Kalkınma Bakanıyla toplantı yapıldı. Heyet Isparta’ya eli boş dönmüyor.
Ankara’da Isparta Rüzgarı

Türkiye Odalar Borsalar Birliği’nin Isparta’ya yapacağı okul ile ilgili protokolün imzalanması için Ankara’ya adeta çıkarma yapan Isparta heyeti, kentin uzun yıllardır özlediği tabloyu oluştur. Vali, 4 milletvekili, bürokratlar ve kent ekonomisine yön veren isimler hep birlikte Isparta için Ankara’da buluştu.

PROTOKOL İMZALADI
Isparta’daki üretim yapajn sanayicilerin eleman ihtiyaçlarına uygun bölümlerin açılacağı 24 derslikli okulun yapımı için hazırlanan protokol TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Vali Memduh Oğuz, Isparta Milletvekilleri Süreyya Sadi Bilgiç ve Recep Özel, CHP Milletvekili Ali Haydar Öner, MHP Milletvekili Nevzat Korkmaz, ve SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu ve çok sayıda protokol üyesinin katılımı ile imzalandı.

ÖZLENEN TABLO
TOBB'un Isparta'ya yapacağı okul protokolü imza töreni için Ankara'da bir araya gelen Isparta bileşenleri, özlenen tabloyu hayata geçirdi.
AK Parti, MHP ve CHP Milletvekilleri, Isparta Valisi, Milli Eğiğtim Müdürü, kentin ekonomiye yön verenleri... Hepsi Isparta için bir araya geldi. Ankara'daki büyük buluşma siyasette ve bürokraside yaşanan tartışmaların bir kenara bırakılıp kentin faydasına birleşildiğinde ne kadar büyük başarıların ortaya çıkacağını kanıtladı.

KALKINMA BAKANIYLA BİR ARAYA GELDİLER
TOBB'un Isparta'ya yapacağı okul protokolü imza töreni için Ankara'da bir araya gelen Isparta heyeti, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'la bir araya geldi.
Toplantıda Isparta ve bölge kalkınmasına ilişkin değerlendirmeler yapıldı.

HEYETTE KİMLER VARDI
Isparta'nın Ankara çıkarmasına Ispartalı Valisi Memduh Oğuz, Milletvekilleri Süreyya Sadi Bilgiç, Recep Özel, Nevzat Korkmaz ve Ali Haydar Öner, SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Meclis Başkanı Osman Şahlan ve yönetim kurulu üyeleri, Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Adar ve Meclis Başkanı Nuri Selçuk, Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nuri Dirik, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Mehmet Aybatılı, Esnaf Kefalet Kooperatifi Bölge Birliği Başkanı Ahmet Tural, Milli Eğitim Müdürü İlyas Can, Genç İşadamları Derneği Başkanı Adem Demiralay, Girişimci Sanayici İşadamları Derneği Başkanı Alper Bayhan, Isparta Sanayici İşadamları Derneği Başkanı Özcan Pınarcı,Tüm Sanayici İşadamları Derneği Başkanı Akın Tuna, Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Gözde Çağlar, İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Uğur Büyükçulcu, Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Mahmut Bülbül, Ankara’da bulunan Ispartalılar Vakfı yöneticileri ile önceki dönem ITSO Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Ahmet Tahir Bakal katıldı.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR