24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
13 Aralık 2011 Salı 21:13

Araplar 7 Yıldızlı Çadır Kurmak İçin Isparta'da Yer Baktı

Arap Turizm Teşkilatı Başkanı Dr. Bandar Fahad Al-Fehaid, Al-Fehaid, Bursa ve İzmir'in ardından Isparta Valisi Memduh Oğuz'u ziyaret etti.
Araplar 7 Yıldızlı Çadır Kurmak İçin Ispartada  Yer Baktı

Arap Turizm Teşkilatı Başkanı Dr. Bandar Fahad Al-Fehaid, turizm yatırımları kapsamında, Türkiye'de 7 yıldızlı lüks bir çadır kent projesi planladıklarını belirtti.

Al-Fehaid, ziyarette yaptığı konuşmada, nisan ayı içinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Arap ülkelerine yönelik bir buluşma toplantısı düzenleneceğini kaydetti.

Bu toplantı öncesi turizm açısından bazı illeri ziyaret ettiklerini ifade eden Al-Fehaid, Isparta'da gül ile ilgili güzel çalışmalar bulunduğunu, doğasının da turizme elverişli olduğunu belirtti.

Isparta'nın nisan ayında yapılacak buluşmaya kendisini hazırlamasını isteyen Al-Fehaid, Arap ülkelerinden çok sayıda bakan ve yatırımcının bu toplantıya katılacağına dikkati çekti.

Türkiye'nin turizm açısından geniş ve elverişli bölgelere sahip olduğunu kaydeden Al-Fehaid, ''Arap kültür dünyasını yansıtacak ve buradaki doğayı da koruyacak 7 yıldızlı bir çadır kent düşüncemiz var'' diye konuştu.

Al-Fehaid, otel olarak kullanılabilecek çadır içinde, yatak odası, tuvalet ve mutfağın da bulunacağını kaydetti. Çadırın kurulacağı yeri henüz tespit etmediklerini belirten Al-Fehaid, çalışmaların sürdüğünü anlattı.

Isparta Valisi Memduh Oğuz da, Isparta halkının yörük kökenli olduğuna değinerek, halkın çadır kültürüne uzak olmadığını vurguladı.

Vali Oğuz, ''Hatta bizim keçilerin kılları çadır yapılmak üzere Suudi Arabistan'a gönderiliyor. Bizim insanlarımız arasında da, özelikle köylerde kıl çadırlarda yaşayanlar var'' dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR