25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
06 Mart 2012 Salı 11:36

Atatürk'ün Isparta Gelişinin 82. Yıldönümü

Türkiye Kamu-Sen İl temsilcisi Ali Balaban Atatürk'ün Isparta'ya Gelişinin 82. yıldönümü nedeniyle bir basın açıklaması yayınladı.
Atatürkün Isparta Gelişinin 82. Yıldönümü

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Ali Balaban Atatürk'ün Isparta'ya Gelişinin 82. yıldönümü nedeniyle bir basın açıklaması yayınladı.

Ali Balaban yaptığı açıklamada "Son yıllarda içte ve dışta fikren birbirleriyle aykırı olmalarına rağmen, Türk Devletinin üniter yapısını ve Türk Milleti'nin birlik ve beraberliğini bozabilmek için ortak cephe oluşturan hain ve gafilleri gördükçe Atatürk'ün düşüncelerinin ne kadar milli ve milleti için gerekli olduğunu görmekteyiz. Büyük Türk milleti için Atatürk'ün düşünce ve inkılâplarından vazgeçilemeyeceğini zaman göstermektedir. Türkiye Kamu-Sen bu bilinçle faaliyetlerine devam etmektedir.

Türk milletinin ilerlemesini, güçlenmesini isteyen ve şöyle seslenen Atatürk'ün "Yüksel Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur." parolasının ışığında daima ileriye gitmeliyiz. Daima en güzele erişmeliyiz. 21.yüzyılı Türk asrı yaptığımız zaman Büyük Öndere karşı borcumuzu ödemiş oluruz.

Türk kültür ve tarihinin en büyük aşığı olan ve "Ne mutlu Türk'üm diyene!"sözünü bütün benliğiyle yaşayarak söyleyen Ulu Önder Atatürk; vazifeye atılmak için içinde bulunduğu şartları asla ümitsizlik bahanesi saymamıştır.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu aynı zamanda, milletinin eğitimde de batılı ülkelerle boy ölçüşebilmesi için, aziz milletine, kara tahta başında tebeşirle harfleri öğretecek kadar mütevazı bir öğretmen portresi çizen Atatürk, Türk Gençliğin hedefini “Muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkmak” olarak göstermiştir.

Milleti tarafından "Başöğretmen" unvanıyla onurlandırılan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Isparta'yı ziyaretinin 81. yıldönümü olan bu günde isminin başında  "TÜRK" sözcüğünü taşımaktan gurur duyan ve onun çizdiği yoldan tavizsiz yürüyecek olan TÜRKİYE KAMU-SEN O’nu rahmet ve minnetle yâd etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." dedi.
 

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR