26 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
15 Mayıs 2014 Perşembe 10:54

Ateşgül Duruşmaya Katılmadı!

82 Sanıklı belediye davasının karar niteliği taşıyacağı tahmin edilen 17. Duruşması BAŞLADI!
Ateşgül Duruşmaya Katılmadı!

HABERİ GÜNCELLEMEK İÇİN F5 TUŞUNU KULLANABİLİRSİNİZ!

**Duruşmada avukatlar son savunmalarını yapıyor... Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın'ın da hazır bulunduğu duruşmada Avukatlar 30 Mart yerel seçim sonuçlarını hatırlatarak, "Sanıklar seçim sonuçları da dikkate alındığı zaman, halk vicdanında aklanmıştır" ifadesini kullandı.

** Savunma yapan avukatlar mahkemeye delil olarak sunulan dinlemelerin hukuksuz olduğunu iddia etti. Avukatların iddialarına göre dinleme kararı mahkemeden oy birliği ile alınmamış.

** Avukat savunmaları devam ediyor. Avukatlar; "Başkan denetleyen kişidir. Her evrakı inceleyemez. Günde yüzlerce evrak imzalıyor. Ayrıca Bilir kişi raporlarının sağlıklı olup olmadığı da tartışmalıdır. O nedenle bu dava somut ve gerçek bir dava değildir. Telefon dinlemelerine göre oluşturulmuş bir davadır. İsnat edilen suçların oluştuğunu kabul etmiyoruz" dedi.

** Öte yandan Dilek Günaydın, Zeynep Günaydın ve Mehmet Ateşgül mahkeme başkanına mazeret belirterek duruşmaya katılmadı.


---
Uzun süredir devam eden fakat bir türlü karara bağlanamayan, 82 sanıklı belediye davasında 15 Mayıs Perşembe günü görülecek davada flaş gelişmelerin yaşanacağı tahmin ediliyor. Sanık avukatlarının ortak fikri ise duruşmanın karar aşamasına geldiği görüşünde. Başkan Günaydın davanın başından beri düzmece bir operasyon olduğu iddiasını sürdürmeye devam ediyor. Günaydın davaya konu adı geçen şahısların suçsuzluğuna inandığının altını çizerek, hukukun gereken kararı vereceğini ve suçsuz olduklarının er geç anlaşılacağını ifade ediyorlar.

GELİŞMELER AN BE AN AJANS32'DE

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR