26 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
14 Nisan 2011 Perşembe 13:55

AÜ'da Diş Hekimliği Fakültesi

Antalya Dişhekimleri Odası, Akdeniz Üniversitesi'nde açılması planlanan Dişhekimliği Fakültesi'nin, Isparta'daki fakülteyi olumsuz yönde etkileyeceğini iddia etti.
AÜda Diş Hekimliği Fakültesi

Antalya Dişhekimleri Odası, Akdeniz Üniversitesi'nde açılması planlanan Dişhekimliği Fakültesi'nin, Isparta'daki fakülteyi olumsuz yönde etkileyeceğini iddia etti.

Antalya Dişhekimleri Odası Başkanı Caner Güleç, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Dişhekimliği Fakültesi'nin açılması ve diş hekimliğinde 8 dalda uzmanlık düzenlemelerinin yapılması konusunda basın toplantısı düzenledi.

AÜ'de açılacak olan Dişhekimliği Fakültesi'ne karşı olmadıklarını belirten Caner Güleç, bu bölümlerin kurulması planlanmasında fakültelerin fiziki şartları, eğitim kadrolarının yetersizliği, bölgesel dağılımları, nüfus ve mevcut diş hekimi dağılımı göz önüne alınmadan yapıldığını ifade etti.

Türkiye'de şuanda 34 diş hekimliği fakültesi olduğunu belirten Güleç, bu fakültelerin sadece 25'nin eğitim verdiğini, geri kalan 9'nun sadece tabela fakültesi durumunda olduğunu iddia etti.

Akdeniz Bölgesi'nde Isparta'da Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ)'nde Dişhekimliği Fakültesi'nin olduğunu kaydeden Güleç, "SDÜ henüz kuruluş sorunlarını aşamadan yeni bir açılacak diş hekimliği fakültesinin Isparta'daki fakültenin çalışmalarını ve araştırma kapasitesini ciddi anlamda azaltacağını sanıyorum." dedi.

Güleç, Dişhekimleri Odası olarak Antalya'da açılacak olan bölümden dolayı süreç işleyişinde Rektör İsrafil Kurtcephe'nin kendileriyle diyaloğa geçmemiş olmasının kendileri adına üzüntü verici olduğunu aktardı.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR