24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
15 Ağustos 2012 Çarşamba 10:44

Avm''lerden Toptancı Esnafı da Dertli

Isparta Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mehmet Ali Bapbacı, avm''lerin Isparta''ya hiçbir katma değer sağlamadıklarını savundu.
Avmlerden Toptancı Esnafı da Dertli

Isparta'da sayıları her geçen gün artan avm'ler sadece bakkal esnafını değil toptancı esnafının da ticaretini de olumsuz yönde etkilediğini kaydeden Isparta Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mehmet Ali Bapbacı, avm'lerin Isparta'ya hiçbir katma değer sağlamadıklarını savundu avm'lerin Isparta'nın toptancılarına da bir faydası olmadığını belirten Bapbacı, "Toptancı esnafı da bu durumdan muzdarip. Çünkü bu firmalar sattıkları malları kendi merkezlerinin depolarından TIR'larla sevk ediyorlar dolayısıyla Isparta'ya hiçbir katma değer sağlamıyorlar" dedi.

Müşterinin avm'den veresiye mal alamazken, bakkalın halen defterine yazdığını anımsatan Bapbacı, "Bakkal esnafını sabahın 6'sında dükkanını açar gece 2'sinde kapatır. Fiyatlarında de en ufak bir fazlalık bulunmamadan halka hizmet verirler. Bugün çok esnaf halen veresiye vermektedir. Çoğu esnaf POS cihazı bulunmaktadır. Esnaf alacağını deftere yazmaktadır. Başka yerde veresiyle imkanı bulamazsınız. Kredi kartıyla alışveriş yaparsınız . Ödemezseniz de faiz borcu eklenir. Ama bakkala bu ay borucumu veremeyeceğim dediğiniz de faiz ödemezsiniz" diye konuştu.

Avm'lerin çoğalmasının sadece Isparta'nın değil Türkiye'nin her yerinde olan bir sorun olduğunu kaydeden Bapbacı, "Bunlar fazlalaşıyor diye yetkililerin ruhsat vermemesi gibi bir durum olamaz. Çünkü yapabilecekleri bir şey yok. Tüm sorunlara rağmen bakkal esnafı ayakta kalmaya çalışıyor. 700'ün üzerinde bakkal Isparta'ya hizmet veriyor" dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR