21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
16 Ocak 2012 Pazartesi 15:18

Aydemir 'Biz Sokakta Köpek Taşlamıyoruz'

17 Belediye Meclis üyesi, asker ailelerine yapılan yardım ve ISTEM’de çalışan işçilere yasalara aykırı bir şekilde lojman tahsisi yapıldığı yönünde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.
Aydemir Biz Sokakta Köpek Taşlamıyoruz

17 Belediye Meclis üyesi, asker ailelerine yapılan yardım ve ISTEM’de çalışan işçilere yasalara aykırı bir şekilde lojman tahsisi yapıldığı yönünde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.

Bunun üzerine İçişleri Bakanlığı da iki ayrı konuda Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın ve diğer görevliler hakkında soruşturma izni verilmemesine karar verdi.

Bu karara ilk tepki AK Parti Belediye Meclis Üyesi Ahmet Aydemir’den geldi. Belediye’nin Valiliğin belirlediği kriterlerde asker ailelerine maaş bağlayabileceğini ifade eden Aydemir, “Ancak belediye işine geldiğine ödeme yapmış, işine gelmediğine ise ödeme yapmamış. Belediye asıl Valiliğin belirlediği fiyattan asker ailelerine ödeme yapması gerekir. Ama belediye ne yapmış. Farklı kişilere farklı ödemeler yapmış. Birine ödemiş, diğerine ödememiş. Yani canının istediğine ödemiş, canının istemediğine ödeme yapmamış. Bu konuda belgelerimiz de mevcut. İçişleri Bakanlığı bu noktada soruşturma izni vermemiş. Bizde en doğal hakkımızı kullanarak itiraz ettik” dedi.

Belediye’nin lojmanlarını görev gereği sadece su arıtmadaki personele tahsis edebileceğini vurgulayan AK Partili Belediye Meclis Üyesi Aydemir, “Bunun kanunla bağdaşır bir yeri yoktur” ifadelerini kullandı.

Kendilerinin Belediye Başkanının yapmadığı görevleri yerine getirdiğini söyleyen Aydemir, “Biz sokakta köpek taşlamıyoruz. Biz görevimizi yapıyoruz” diye konuştu. Aydemir ayrıca 10 ayrı konuda bulundukları suç duyurusunun takipçisi olacaklarını sözlerine ekledi.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 3 yorum yapıldı.
    YAZARLAR