19 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
16 Ocak 2014 Perşembe 23:29

Babamın Kaldığı Yerden Devam Etmek İstiyorum

Hisar Mahallesi’nde 27 yıl kesintisiz muhtarlık yapan ve kısa süre önce hayatını kaybeden Erdoğan Alyüz’ün oğlu Mehmet Alyüz, Hisar Mahallesi Muhtarlığına aday oldu.
Babamın Kaldığı Yerden Devam Etmek İstiyorum

Isparta’nın en çok sevilen isimlerinden Hisar Mahallesi Muhtarı Erdoğan Alyüz kısa bir süre önce rahatsızlığı nedeniyle hayatını kaybetmişti. Babasının 27 yıldır aralıksız Hisar Mahallesi muhtarı olarak görev yaptığını ve ölümünün ardından görevi kendisinin devralmak istediğini belirten oğul Mehmet Alyüz, muhtarlığa adaylığını açıkladı.

3. KUŞAK MUHTARLIĞI DEVAM ETTİRMEK İSTİYOR
İlginç bir hikâyesi olan Mehmet Alyüz, dedesinin de muhtar olduğunu ondan görevi babasının aldığını ve şimdi de kendisinin muhtar olmak istediğini belirtti. Rahmetli babasının 27 yıldır kesintisiz muhtarlık yaptığına değinen Mehmet Alyüz, “1971-1986 arası dedem muhtarlık yaptı. Dedem felç olunca ondan görevi babam devraldı. Ben de 3. kuşak olarak görevi rahmetli babamdan almak istiyorum” diye konuştu.

HİÇBİR BEKLENTİMİZ OLMADI
3 kuşaktır hiçbir beklenti içinde olmadan mahallelerine hizmet etmeye çalıştıklarını dile getiren Alyüz, “1971 yılından bu yana hep halkımıza hizmet ettik. Bundan sonra da hizmet etmek istiyorum. Mahallemizin birkaç öncelikli sorunu var. Onları çözeceğim” dedi.

SOSYAL TESİSİMİZ EKSİK
Öte yandan babasının yapmış olduğu hizmetleri devam ettirmek ve babasından almış olduğu bilgi ve tecrübe ile göreve talip olduğun açıklayan Mehmet Alyüz, “Mahallede şuanda sosyal tesisimiz yok. Bunun için yerimiz de yok. Bu konuda gerekli mücadeleye vereceğiz. Mahallede binalar da eski yapılar. O yüzden Kentsel Dönüşüme destek vereceğiz.

MUHTAR OLMADIĞI HALDE MAHALLENİN
SORUNLARIYLA İLGİLENİYOR
Diğer taraftan babasının vefat etmesinin ardından muhtar olmadığı halde mahallenin sorunlarıyla ilgilenmeye devam ettiğini belirten Alyüz, “Babamın izinden koşturuyorum. Mahallenin sorunlarıyla ilgileniyorum. Fakir ailelerimiz var. Onlarla ekonomik durumu iyi olanları buluşturuyorum” ifadelerini kullandı.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR