24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
30 Mayıs 2013 Perşembe 09:13

‘Baba’nın En Zor Günü

Türk siyaset hayatının en önemli isimlerinden biri olan Süleyman Demirel'in, hayat arkadaşı Nazmiye Demirel bugün İslamköy’de toprağa verilecek.
‘Baba’nın En Zor Günü

Türk siyaset hayatının en önemli isimlerinden biri olan Süleyman Demirel'in, hayat arkadaşı Nazmiye Demirel bugün İslamköy’de toprağa verilecek. Siyasi hayatında bir çok zorluğa göğüs geren Demirel, belki de hayatının en zor görevini bugün yapacak.

9'ncu cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in eşi Nazmiye Demirel’in naaşı dün sabah saatlerinde tedavi gördüğü hastaneden alınarak yakınlarının duaları eşliğinde cenaze aracına konulup Isparta’ya getirilmişti.

Ankara'da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren 9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in eşi 86 yaşındaki Nazmiye Demirel, bugün İslamköy Beldesi'nde toprağa verilecek.İslamköy Belediye Başkanı AK Partili Zekeriya Şataf, belde halkının büyük üzüntü içinde olduğunu söyledi.

Başkent Üniversitesi Hastanesi'nde 4 Aralık 2010 tarihinden buyana 'Alzheimer' hastalığı nedeniyle tedavi görürken Pazartesi günü saat 22.27'de yaşamını yitiren 9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in eşi Nazmiye Demirel'in İslamköy'de toprağa verilecek.

Nazmiye Demirel'in vefatı doğum yeri olan İslamköy Beldesi'nde derin bir üzüntüyle karşılandı. Belde Belediye Başkanı Zekeriya Şataf, Isparta ve beldenin çok değerli bir insanını kaybetmenin hüznünü yaşadıklarını söyledi. Duvarlarında 'Muhteşem Süleyman' yazan Nazmiye Demirel'in doğduğu evi gösteren Başkan Şataf, bu evde şimdi aileden kimsenin yaşamadığını belirtti.

AİLE MEZARLIĞINA DEFNEDİLMESİ BEKLENİYOR
Başkan Şataf, Nazmiye Demirel'in defnedileceği yerle ilgili kendisine bir talimat gelmediğini ancak büyük bir ihtimalle belde mezarlığındaki aile kabristanlığına defnedileceğini söyledi. Başkan Şataf, aile mezarlığında, Nazmiye Demirel'in vefat eden babası Mesut Şener, annesi Kebira (Kübra) Şener, kız kardeşi Faden Güneş Şener ve erkek kardeşi Yılmaz Şener'in mezarlarının bulunduğunu aktardı. Başkan Şataf, Nazmiye Demirel'in cenazesinin erkek kardeşi Yılmaz Şener'in kabrinin hemen yanına defnedileceğini söyledi.

ANIT MEZARA DEFNEDİLMEYECEK
Nazmiye Demirel'in Süleyman Demirel için hazırlanan Çalça Tepesi'ndeki 'anıt mezar' alanına defnedilmesinin söz konusu olmadığını vurgulayan Başkan Şataf, "Burası sayın Cumhurbaşkanımız için tahsis edilmiş bir yerdir. Bu nedenle onun dışında kimsenin buraya defni söz konusu olmaz" dedi.

İslamköy'deki Çalça Tepesi'nde Süleyman Demirel'in bir heykeli ve bu heykelin hemen yanı başında 12 metrekarelik anıt mezar yeri bulunuyor. İslamköy'ü kuşbakışı gören bu tepenin etrafında ise Demirel'in 9'ncu Cumhurbaşkanı olması münasebetiyle bu dönemi simgeleyen 9 küçük gölet bulunuyor. Etrafında ise ormanlık bir alan mevcut.

'ISPARTA HALKI ONU UNUTMAYACAK'
Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın ise "Nazmiye Hanım, Isparta'dan, Ispartalıların içinden çıkmış bir First Lady idi. Hiçbir zaman, gurura, kibre kendisini kaptırmadı. Isparta halkı onu her zaman saygı, sevgi ve hürmetle anacak. Tüm halkımızın başı sağ olsun" diye konuştu.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR