23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
07 Ağustos 2013 Çarşamba 12:20

BAKA, En Başarılı Kalkınma Ajansı Seçildi

BAKA, organize sanayi bölgeleri başta olmak üzere ekonomi ağırlıklı haftalık yayınlanan Sanayi Gazetesi’nin okurları tarafından Türkiye’deki 26 kalkınma ajansı arasında en başarılı kalkınma ajansı seçildi.
BAKA, En Başarılı Kalkınma Ajansı Seçildi

Antalya, Burdur ve Isparta’nın bulunduğu Batı Akdeniz’in kalkınması ve gelişmesi için sürdüğü başarılı çalışmaları dikkat çeken Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), organize sanayi bölgeleri başta olmak üzere ekonomi ağırlıklı haftalık yayınlanan Sanayi Gazetesi’nin okurları tarafından Türkiye’deki 26 kalkınma ajansı arasında en başarılı kalkınma ajansı seçildi.

Sektörlerde yatırımcılara hibe desteği, faiz desteği ve faizsiz kredi destekleri sağlayan, Batı Akdeniz’e yerli ve yabancı yatırımcıları çekebilmek için yurt içi ve yurt dışında yatırım tanıtımları gerçekleştiren, yatırımcılara yönelik danışmanlık ve destek hizmetleri veren BAKA, bir gazetenin gerçekleştirdiği anketinde birinci sırada yer aldı.

BAKA’nın Batı Akdeniz’in ekonomik kalkınmasını sağlamak üzere gerçekleştirdiği çalışmaları ve faaliyetleri Sanayi Gazetesi’nin okurları tarafından da başarılı bulundu.

Sanayi Gazetesi’nin internet ortamında iki ay süren anketinde kullanılan 21 bin 355 oyun 8 bin 321’ini alan BAKA birinci sırada yeraldı. Anket sonunda, 8 bin 261 oy alan Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı ikinci, bin 609 oy alan Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı üçüncü, 531 oyla Zafer Kalkınma Ajansı dördüncü ve 513 oyla da Doğu Marmara Kalkınma Ajansı beşinci sırada yer aldı.

Yatırım tanıtım çalışmalarının yanısıra bölgeye gelmeyi planlayan veya mevcut yatırımcılara yatırım öncesinde, yatırım sırasında ve yatırım sonrasında bürokratik süreçlerde yardımcı olma konularında ‘Tek Durak Ofisi’ yaklaşımıyla çalışmalarını sürdüren BAKA, bölgede önemli projelerin gerçekleşmesine imza attı.

BAKA, Antalya, Burdur ve Isparta’daki Yatırım Destek Ofislerine gelen yerli ve yabancı ortaklı firmalara başta arazi tespiti olmak üzere yatırımların bölgeye kazandırılması amacıyla yatırımın her aşamada yardımcı oldu.

Yatırımcılara bürokratik işlemlerin hızlanması, yatırım için gerekli arazilerin bulunması ve devlet desteklerinden faydalanmaları konularında yardımcı olan BAKA, yatırımcılara teknik destek ve danışmanlık hizmeti vererek 2011 ve 2012 yıllarında bölgede toplam 240 milyon TL’lik yatırımın gerçekleşmesini sağladı.

 

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR