20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
28 Haziran 2011 Salı 10:48

BAKA Yeni Gözlem Sonucu Açıklandı !

Baka'nın Gözlemi: 'Özel Teşvik Verilirse Isparta Havacılığın Cazibe Merkezi Olur'
BAKA Yeni Gözlem Sonucu Açıklandı !

 

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), IspartaYatırım Destek Ofisi (YDO) Koordinatörü Ali Galip Bilgili, Dubai ve Singapur'da olduğu gibi havacılık adına özel teşviklerin Isparta'da yatırımcılarasunulması durumunda, havacılık sektörü için kısa zamanda cazibe merkezi haline gelmesinin kaçınılmaz olduğunu söyledi. 

BAKA, Fransa Le Bourget Paris Havacılık Fuarı'nda,Isparta Süleyman Demirel Havalimanı ile birlikte, 2 ay önce faaliyete giren uçak bakım merkezini tanıttı. 6 gün süren fuar süresince gerçekleştirilengörüşmelerde; Isparta Havalimanı'nın uluslararası uçuşa açık olması, kaliteli pisti, AntalyaHavalimanı'na yakınlığı, Kara Havacılık Okulu'nun taşınacak olması, sivil havacılık okulu veuçak boyama hangarlarının faaliyete başlamış olması gibi avantajlara sahip olduğu anlatıldı. 

Ali Galip Bilgili, havacılıkta bir asırdır uluslararası platform olan Le Bourget Paris Havacılık Fuarı'na gözlemci olarak katıldığını söyledi. Bilgili, 46 ülkeden 2 binden fazla firmanın,Türkiye'den de TAİ ve TUSAŞ'ın katıldığı fuarı 88 ülkeden yaklaşık 200 ticari heyetin ziyaret ederek çeşitli görüşmeler yapıldığını kaydetti. 

Bilgili, Dubai ve Singapur'da olduğu gibi havacılık adına özel teşviklerin yatırımcılarasunulması durumunda Isparta'nın da havacılık sektörü için kısa zamanda cazibe merkezi haline gelmesinin kaçınılmaz olduğunu belirtti. Bilgili, "Süleyman Demirel Havalimanıtrafiğinin yoğun olmaması ve yeterince park alanının bulunması gibi fırsatların cazip teşviklerle yatırımcılara sunulması durumunda, Isparta ve Burdur'da katma değeri yüksek bir sektörün oluşması mümkün olabilecektir. " dedi. 

Uluslararası fuarda, Isparta'daki havalimanının avantajlarını anlattıklarını ifade eden Bilgili; pist uzunluğu ve kalitesi, Avrupa'dan 3 saatlik uçuş mesafesi, sivil havacılık okulu, uluslararası havalimanı olması, uçak boya ve tamir hangarı, Kara Havacılık Okulu gibi avantajları olduğunu aktardıklarını kaydetti. Bilgili, 130 bin metrekarelik kapalı alanda uçak kaportası, uzay teknolojileri, uçak motorları, silah sanayi, pilot eğitim ekipmanları, kabin içi malzemeler, uçak elektrik ve elektronik donanımları, uçak bakım, servis ve yedek parçaları ile havaalanı araç gereçlerinin sergilendiği fuarı ilk üç gün 138 bin kişinin ziyaret ettiğini kaydetti. 

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR