20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
01 Ağustos 2015 Cumartesi 10:53

BAKA'da Deprem

BAKA'da genel sekreter değişimiyle birlikte çok sayıda personele yönelik görev değişimi yapıldı.
BAKAda Deprem

BATI Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Antalya Yatırım Destek Ofisi (YDO), Akdeniz Üniversitesi Teknokent binasında kiralık olarak hizmet verdiği ofisinden tahliye ediliyor. Genel sekreter değişimi sonrasında birçok birim yöneticisine yönelik değişikliğe gidilen BAKA'da lüks otellerde konaklama yapılması da şikayet konusu oldu.

Isparta, Burdur ve Antalya'nın sürdürülebilir ve yerel kalkınması amacıyla Türkiye'de 26 kalkınma ajansıyla birlikte kurulan BAKA'da genel sekreter değişimiyle birlikte çok sayıda personele yönelik görev değişimi yapıldı. Bu değişim yaşanırken, BAKA'ya bir Akdeniz Üniversitesi'nden kötü haber geldi. Merkezi Isparta'da bulunan BAKA'nın Antalya Yatırım Destek Ofisi, ajansın kurulduğu 2010 yılından itibaren Akdeniz Üniversitesi kampüsü içinde Antalya Teknokent'e ait binanın üçüncü katında hizmet veriyor. Akdeniz Üniversitesi yönetimi tarafından, BAKA'nın aylık kirası 3 bin TL ve yaklaşık 250 metrekare alanda faaliyet gösteren Antalya Yatırım Destek Ofisi'ni boşaltması istendi. Yaklaşık 6 ay önce genel sekreter değişiminin yaşandığı BAKA ile üniversite yönetimi arasındaki diyaloğun bozulmasından kaynaklı ağustos ayında yıllık yenilenen sözleşmenin bu yıl yenilenmediği ve BAKA Antalya YDO'nun boşaltılması için tebligat gönderildiği öğrenildi.

YOL TABELALARI SÖKÜLDÜ

AÜ kampüsü giriş kapılarından itibaren güzergah üzerinde yer alan BAKA'ya ait tüm tabelalar söküldü. Üniversitenin kuzey girişinde BAKA'ya ait totemin ve bina üzerindeki tabelanın da kaldırılması istendi.

PERSONEL ÜNİVERSİTEYE ALINMADI

BAKA'nın Antalya YDO'da görevli bazı personeli ise geçtiğimiz günlerde üniversiteye giriş sırasında güvenlik görevlileri tarafından durduruldu ve içeriye alınmadı. BAKA çalışanlarıyla güvenlik görevlileri arasında tartışma çıktığı ve üniversite yönetiminin güvenlik görevlilerinin gösterdiği tavrın doğru olduğu yönünde görüş bildirdiği de öğrenildi.

DEĞİŞİM DEPREMİ

BAKA'da genel sekreterlik görevinde Tuncay Engin'in yerine ocak ayında Mehmet Sırrı Özen'in atanmasının ardından birçok birimde değişikliğe de gidildi. BAKA içindeki atama depreminde Isparta'daki birçok birimin yöneticisi görevlerinden alınırken, yerlerine atamalar yapıldı. Bir değişiklik de Antalya YDO koordinatörlüğü görevinde gerçekleşti.

LÜKS OTEL UYARISI

BAKA'da genel sekreter ve bazı personelin Antalya'da kısa süreli toplantılar için Isparta'dan günübirlik gelip- gitme imkanı varken bir gün öncesinden gelerek 5 yıldızlı lüks otellerde konakladığı yönündeki şikayetlerin de BAKA'nın yönetim kurulu toplantısında gündeme geldiği öğrenildi. Bu nedenle Isparta Valisi Vahdettin Özkan'ın tasarruf ve günübirlik gidip-gelme imkanı olan durumlarda bu tür harcamaların yapılmaması yönünde uyarıda bulunduğu belirlendi.

Mehmet ÇINAR (DHA) 

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR