24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
23 Şubat 2014 Pazar 15:58

BAKA’dan İletişime Eğitim Desteği

BAKA, Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürlüğü’nün Antalya Gazeteciler Cemiyeti, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi ortaklığında ‘İletişim, Başarı ve Motivasyon’ adını verdiği eğitim programına teknik destek veriyor.
BAKA’dan İletişime Eğitim Desteği

Hedef kitlesi basın-yayın alanında hizmet verenler ve iletişim fakültesi öğrencileri olan, özellikle iletişim alanında hizmet verenlere rehber olabilecek ve ilgili kişilerin kişisel gelişimine katkı sağlamayı hedefleyen projenin ilk çalışmasında; kişisel gelişim ve iletişim uzmanı yazar Ahmet Şerif İzgören ‘At Şu Adımı’ seminerini verdi.

BAKA, sürdürülebilir kalkınmada stratejik gelişme alanlarında Antalya, Burdur ve Isparta’daki kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşların yapacakları çalışmalarına destek veriyor. ‘Eğitim verme, program ve proje hazırlanmasına katkı sağlama, geçici uzman personel görevlendirme’ gibi uygun faaliyet konularını kapsayan 2013 Yılı Teknik Destek (TD) çağrısına; Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Antalya İl Müdürlüğü, Antalya Gazeteciler Cemiyeti ve Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi ortaklığında ‘‘İletişim, Başarı ve Motivasyon’ adını verdiği eğitim programına destek talebiyle başvurdu.

‘At Şu Adımı, Mücadele Ruhu, Girişimcilik, Bilgi ve Proje Yönetimi, Liderlik, Takım Çalışması, Motivasyonun Şifreleri ve İmaj Yönetimi’ başlıklarında eğitim programı için BAKA’dan teknik destek talep edildi. Özellikle iletişim alanında hizmet verenler ile basın mensuplarının kendi aralarında ve vatandaşla kuracakları iletişimin kalitesinin artırmayı, kişisel ve sosyal gelişime katkı sağlayıp karar alma süreçlerinde daha etkin ve çalışma hayatlarında daha başarılı olmalarını amaçlayan eğitim talebi BAKA tarafından kabul edildi.

İLK EĞİTİM SEMİNERİ İZGÖREN’DEN
Eğitim programı kapsamında ilk seminer Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde gerçekleştirdi. Seminerin açılışında Antalya Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Esen Diler ile Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesine Prof. Dr. M. Bilal Arık, bölge açısından önemli projeye, iletişim gibi önemli sosyal bir alanda verdiği destek için BAKA’ya teşekkür etti.

‘İletişim, Başarı ve Motivasyon’ eğitim programlarının ilkinde kişisel gelişim ve iletişim uzmanı yazar Ahmet Şerif İzgören, ‘At Şu Adımı’ seminerini verdi. Başarılı olmuş bizden kişilerin hayat hikayelerinden kesitler veren Ahmet Şerif İzgören, öğrenciler ve iletişim alanında çalışanlardan oluşan çok sayıda katılımcıya başarılı ve mutlu bir hayat için emeğin, vefanın, bilginin, planlamanın, mücadele ruhu ve girişimciliğin, karakterin önemini anlattı.

Bilgiye yatırım yapmanın, kitap okumanın, iyilik yapmanın hayati önemine dikkat çeken iletişim ve kişisel gelişim uzmanı yazar İzgören, “Ya doğru ışığa yürürsün yada karanlığa küfür edeceksiniz. Çiçero’nun dediği gibi yada karanlığa mum yakacaksınız. Aslında ülkemizde işsizlik diye bir dert yok bilgisizlik diye bir sıkıntı var. Ülkemizde işsizlik değil bilgisizlik var. İnsan öğrenmeyi bıraktığında yaşlanır. Hikayenizin nasıl başladığı değil önemli olan hikayenizin nasıl bittiğidir” dedi.

Eğitim seminerleri kapsamında mart ayı sonuna kadar Motivasyon, Takım Çalışması ve İmaj Yönetimi oturumları gerçekleştirilecek.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR