21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
24 Şubat 2011 Perşembe 16:43

Baka'dan Projeler İçin 20 Milyon TL

Batık Akdeniz Kalkınma Ajansı(Baka) Genel Sekreteri Tuncay Engin, Haziran 2011'de Yatırımcılara Yönelik Destek Programına Çıkacaklarını Söyledi.
Bakadan Projeler İçin 20 Milyon TL

Batık Akdeniz Kalkınma Ajansı(BAKA) Genel Sekreteri Tuncay Engin, Haziran 2011'de yatırımcılara yönelik destek programına çıkacaklarını söyledi.

Verecekleri destek miktarının toplamda 20 milyon lira olacağını ifade eden Engin, "Yatırımcılarımız proje hazırlıyorlar ve sürekli gelip gidiyorlar. Bilgi alıyorlar, sorularına cevap arıyorlar. Sürekli bilgi akışı sağlanıyor. Başvurulan projelerin sayısının 300'ü geçeceğini tahmin ediyorum" dedi.

Yatırımcıların hibe desteklerinin dışında kalan miktarları için uygun finansman kaynağı oluşturulduğunu da ifade eden Engin, şunları söyledi: "BAKA olarak Halk Bankası ile eş finansman protokolü imzaladık. Hibe fonlarından yararlanmaya hak kazanan projelerin sahibi KOBİ'lere, TL cinsinden 1 yıl ödemesiz 5 yıl vadeli yatırım kredisi, ya da 6 ay ödemesiz 3 yıl vadeli işletme kredisi sağlanacaktır" dedi.

BAKA'nın yeni bir kurum olduğunu, il merkezleri ile ilçelerde sürdürdüğü çalıştay, panel, bilgilendirme ve eğitim toplantıları yaparak kurumun tanıtımının yapıldığını ve yapılmaya devam ettiğini belirten Engin, yatırımcılara her konuda destek vermeye devam edeceklerini anlattı.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR